1. Hegesedés kialakulásának vizsgálata – izmok, szalagok és porcok területén – patkány modellen. A téma rövid leírása: A hegesedés modellezéséhez egy hordozó felületet és gyulladást, hegképződést segítő molekulát viszünk be a szövetbe. Vizsgáljuk a hegképződés folyamtatát, a gyulladás szerepét.
2. Hegesedés kialakulásának vizsgálata – a nemi traktusban – patkány modellen. A téma rövid leírása: A hegesedés modellezéséhez egy hordozó felületet és gyulladást, hegképződést segítő molekulát viszünk be a szövetbe. Vizsgáljuk a hegképződés folyamtatát, a gyulladás szerepét.
3. Hegesedés kialakulásának vizsgálata – a kiválasztó rendszerben – patkány modellen. A téma rövid leírása: A hegesedés modellezéséhez egy hordozó felületet és gyulladást, hegképződést segítő molekulát viszünk be a szövetbe. Vizsgáljuk a hegképződés folyamtatát, a gyulladás szerepét.
4. Hegesedés kialakulásának vizsgálata – a parenchimás szervekben – patkány modellen. A téma rövid leírása: A hegesedés modellezéséhez egy hordozó felületet és gyulladást, hegképződést segítő molekulát viszünk be a szövetbe. Vizsgáljuk a hegképződés folyamtatát, a gyulladás szerepét.
5. Hegesedés kialakulásának vizsgálata – a perifériás idegrendszerben – patkány modellen. A téma rövid leírása: A hegesedés modellezéséhez egy hordozó felületet és gyulladást, hegképződést segítő molekulát viszünk be a szövetbe. Vizsgáljuk a hegképződés folyamtatát, a gyulladás szerepét.
6. Here torzió modellezése, ischemia-reperfúzió vizsgálata. A téma rövid leírása: A heretorzió folyamata számos kérdést vet fel melyeket a Laser Speckle Imager áramlásmérő segítségével igyekszünk megválaszolni. Megnézzük a here torzió fokát, az ischemiás idő hatását a here szövet megőrzésére és a reperfúziós folyamatok hatását a here „túlélésére”.
7. Az állatkísérletekben dolgozók pszichológiai jóllétének vizsgálata: A kutatás célja annak feltárása, hogy milyen pszichológiai hatások érik azokat a dolgozókat, akik rendszeresen részt vesznek állatkísérletekben. A vizsgálat kérdőíves módszerrel történik, amely során a résztvevők anonim módon számolhatnak be érzéseikről, nehézségeikről és a munkájuk során tapasztalt érzelmi megterhelésről. A beérkezett válaszokat pszichológus és állatjóléti szakember közreműködésével értékeljük ki. A cél az, hogy azonosítani tudjuk azokat a tényezőket, amelyek hosszú távon befolyásolhatják a dolgozók mentális egészségét. Emellett javaslatokat is szeretnénk megfogalmazni a pszichológiai támogatás lehetőségeire és a munkakörnyezet fejlesztésére. A vizsgálat hozzájárulhat a humánusabb és tudatosabb kutatási kultúra kialakításához.