Kós Tamás vagyok, a természettudományok iránti érdeklődésem már kis koromban elkezdődött, amikor rengeteg tudományos ismeretterjesztő könyvet olvastam. Később gimnáziumban a kémia és a fizika váltak a kedvenc tantárgyaimmá, és rendszeresen részt vettem tanulmányi versenyeken is. A természettudományos kutatással már ekkor találkozhattam testközelből, amikor egy hétre betekintettem egy molekuláris biológia labor munkájába az MTA TTK egyik nyári táborában. Ekkor alakult ki a kutatómunka iránti lelkesedésem, és eldöntöttem, hogy az egyetem mellett szeretnék tudományos kutatással is foglalkozni.

Egyetemi tanulmányaimat a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen folytattam, molekuláris bionika alapképzésen és orvosi biotechnológia mesterképzésen, és már második évben csatlakoztam az egyetemi Biomikrofluidika labor munkájához, ahol az eredményeimből elkészített OTDK-dolgozatommal különdíjat szereztem. A BSc képzésem végét meghatározta a COVID, azonban ebben az időszakban részt vehettem egy izgalmas projektben, amelynek célja a járvány terjedését modellező program készítése volt. A mesterképzés alatt már rákkutatással kezdtem el foglalkozni, ezért a Transzlációs Onkológia laboratórium csapatához csatlakoztam, ahol extracelluláris vezikulák hatását vizsgáltuk melanoma sejtek mozgására és proliferációjára, és az eredményeinkből publikáció is készült. Az MSc során a nemzetközi kutatómunkába is betekintést nyerhettem, mivel a szakmai gyakorlatomat Brüsszelben végezhettem a Tompa Lab-ben a VIB-VUB Center for Structural Biology intézményében.

Bár a laboratóriumi munka is érdekes volt, úgy láttam, érdemes a bioinformatikát is megismernem ahhoz, hogy értelmezni tudjam a rákkutatás során keletkező rengeteg adatot, és olyan feladattal foglalkozhassak, ami hozzájárulhat a rákos betegségeket okozó rendszerszintű folyamatok megértéséhez. Doktori tanulmányaimat azért kezdtem el, hogy alaposan megismerjem a rákos sejtek és az immunrendszer közötti bonyolult kapcsolatok hálózatát. Prof. Dr. Győrffy Balázs témavezetésével részletesen megismerhetem a tudományterület jelenlegi eredményeit, és a későbbiekben szeretnék a bioinformatika segítségével olyan kutatást végezni, amik hozzájárulhatnak új, hatásos immunterápiák fejlesztéséhez.

Szabadidőmben nagyon szeretek zenélni, zongorázom egy zenekarban, és énekelek egy kórusban.