2021-ben végeztem biológusként a Debreceni Egyetemen, majd 2023-ban szereztem MSc diplomát gyógyszer-biotechnológus szakon. Tanulmányaim során aktívan részt vettem a Debreceni Egyetemi Tehetséggondozó Programban (DETEP), ahol kutatásaimat HeLa cornea sejtvonalakon végeztem. A projekt célja a különböző hullámhosszúságú fénykezelések sebgyógyulásra gyakorolt hatásainak vizsgálata volt, amely során elsajátítottam a Fiji képelemző szoftver használatát, és lehetőségem nyílt a laboratóriumi munka és a számítógépes adatfeldolgozás ötvözésére.
Érdeklődésem középpontjába fokozatosan a biotechnológia és a molekuláris diagnosztikai módszerek kerültek. MSc kutatásomat a Gyógyszertechnológiai Tanszéken végeztem, ahol liposzóma-alapú siRNS-komplexeket állítottam elő mikrofluidikai technológia alkalmazásával, folyamatosan optimalizálva a rendszert a mért paraméterek alapján.
Jelenleg a Bioinformatikai Tanszéken dolgozom Dr. Fekete János és Dr. Munkácsy Gyöngyi témavezetésével. Kutatásom középpontjában a petefészekrák transzkriptomikai elemzése áll: OnkoBankból származó mintákból izolált RNS-ek bioinformatikai feldolgozásával célom olyan prognosztikus és prediktív biomarkerek azonosítása, amelyek hozzájárulhatnak a személyre szabott onkológiai terápiák kialakításához, és végső soron a betegek túlélésének javításához.