Szeptember 4-én a Bioinformatika Tanszék kutatói értekezletén több érdekes előadás hangzott el. .A tanszéki feladatok megvitatása után számos kutató osztotta meg legújabb eredményeit.

Az angol nyelvű szekcióban Prof. Dr. Győrffy Balázs beszélt a „Halsted” témáról, majd Alberto Ocana a felszíni fehérjék azonosításáról adott elő antitest fejlesztési célból. Dr. Vízkeleti Laura a Septin9 markerrel kapcsolatos legfrissebb eredményeket ismertette vastagbélrák kapcsán. Ankita Murmu egy mesterséges intelligencia alapú alkalmazásról tartott előadást, amely melanoma detektálására szolgál, míg Dr. Pánczél András a glioblasztóma kutatási összefoglalóját prezentálta.

A kávészünet után a Journal Club keretében további izgalmas kutatások kerültek bemutatásra, köztük Dr. Fekete János Tibor előadása a GP1 receptor agonistákról és az elhízással összefüggő daganatos betegségekről, valamint Kovács Szonja Anna a húsfogyasztás és a 2-es típusú diabétesz kapcsolatáról. Dr. Menyhart Otília az intesztinális őssejtek regenerációs képességének fokozásáról beszélt a rövid távú böjt után. Dr. Tusnády Gábor a sejtfelszíni fehérjék mennyiségi meghatározásáról adott elő, míg Dr. Dobson László az antimikrobiális peptidek generatív mesterséges intelligencia általi tervezését ismertette.

További érdekességekkel folytatódott a program, többek között Kiss Luca az infantilis képernyőhasználat és EEG-markerek kapcsolatát vizsgálta, Kós Tamás pedig a T-sejt receptor repertoár elemzésének alkalmazásáról beszélt a rákos immunterápia fejlesztésében.

Az értekezlet utolsó részében a progress report szekció következett, ahol Dr. Munkácsy Gyöngyi a patkány agyi érszakaszok transzkripciós vizsgálatairól számolt be, míg Müller Dalma egy emlődaganatok metilációs adatainak adatbázisáról tartott előadást. Az ülés Dr. Figler Aida Onkobank éves beszámolójával zárult.

A résztvevők sok hasznos információval gazdagodtak, és a kutatások előrehaladásáról is átfogó képet kaptak.