A Bioinformatika Tanszék november 5-én tartotta meg legutóbbi kutatói szalonját. A rendezvény közös pizza elfogyasztásával kezdődött, majd a tanszéki feladatok megbeszélése után a tudományos programmal folytatódott.
Az esemény első blokkja általános témákkal indult, ahol először SITESeq projektről Prof. Dr. Győrffy Balázs számolt be, majd Bartha Áron osztotta meg az ESMO konferencia legérdekesebb eredményeit. Dr. Figler Aida a méhnyálkahártya rák jellemzőit és kezelését mutatta be, míg Kovács Szonja Anna a MetaAnalysisOnline.com platformról tartott gyakorló előadást az MKOT konferenciára. Holló Gergő az immunológiai adatbázis fejlesztését ismertette. Ezt követően kávészünet következett.
A progress report keretében Dr. Vízkeleti Laura az IFNa kezelés genetikai hatásait elemezte a kután melanomák áttéteiben, majd Dr. Dobson László a rendezetlen fehérjék kölcsönhatásairól tartott előadást.
A délután során Dr. Menyhárt Otília a célzott terápiás kezelések klinikai hatékonyságáról adott áttekintést az októberi ESMO kiadvány újdonságai alapján.
A program második kávészünet után Dr. Tusnády Gábor a szenescens sejtek által szekretált extracelluláris vezikulák szerepéről tartott előadást. Zárásként Dr. Kothalawala William az immunoonkológia prediktív biomarkerjeinek mesterséges intelligenciával történő azonosításának legújabb eredményeit mutatta be.
A szalon gazdag programja, a kutatási eredmények és a tapasztalatcsere mind hozzájárultak a tanszék kutatási irányainak és együttműködési lehetőségeinek erősítéséhez.