Tanszékünk az Orvosi Képalkotó Klinika közreműködésével új szabadon választható kurzust indít graduális és posztgraduális hallgatók részére Mesterséges intelligencia – haladó szinten (Advanced AI) címen a 2024/25-ös tanév első szemeszterében. A heti egy órában tartott kurzus anyaga gyakorlatorientált.

A kurzus célja, hogy a hallgatók megismerkedjenek a mesterséges intelligencia különböző egészségügyi alkalmazásaival, és képessé váljanak ezek alkalmazására a klinikai gyakorlatban. A tananyag lefedi a gépi tanulás különböző aspektusait, beleértve a felügyelt, nem felügyelt és megerősítéses tanítást, a mélytanulást, az idősorok elemzését, valamint a gráf alapú gépi tanulást. Kiemelt figyelmet kapnak a konvolúciós neurális hálók és az orvosi képfeldolgozási modellek, valamint a klinikai gyakorlatban használt orvosi képek elemzése és az ezekre vonatkozó hatósági szabályozások (CE, FDA)