Dr. Szász Marcell irányításával elindult a NeoHTerma klinikai vizsgálat, melynek keretein belül a kedvezőtlen prognózisú hormon-receptor negatív emlőkarcinómával diagnosztizált páciensek a neoadjuváns kemoterápia mellett innovatív hőterápiás kezelésben részesülnek. A betegektől származó vérminták a Semmelweis Egyetem Bioinformatika Tanszékén található Onkobank-ban kerülnek elhelyezésre, melyekből előfeldolgozást követően a hőterápia sikerességét előrejelző biomarkereket vizsgálatára kerül sor. A Bioinformatika Tanszék harmadéves TDK-hallgatója György Dorka, Dr. Menyhárt Otília témavezetésével vesz részt a minták gyűjtésében és előfeldolgozásában. A klinikai vizsgálat a Semmelweis Egyetem és a Lund University között megvalósuló kollaboráció eredménye.