Tisztelt Rezidens/Szakorvos jelölt!
A járványügyi helyzet számos szakképzési terv normál ütemű megvalósítását nem teszi lehetővé.
A későbbiekben alkalmazott elvekkel kapcsolatban a négy szakképző Egyetem és az Állami Egészségügyi Ellátó Központ folyamatos egyeztetéséket folytat.
A korábban kiadott tájékoztatás gyakorlati alkalmazásával kapcsolatban néhány kérdés már tisztázódott.
A vészhelyzetben végzett egészségügyi tevékenység végzéséről, amely a képzési terv szerint halad a szokásos menetben kell teljesítés igazolást küldeni az Egyetem részére.
Azon egészségügyi tevékenység végzéséről, amely eltér a képzési tervtől – saját képzőhelyre visszarendelés, de már nem megnevezhető gyakorlat, COVID osztály, kötelező ITO gyakorlat stb.) munkaterv szerinti gyakorlat megnevezése nélkül, valós adattartalommal kell beküldni.
A szakgyakorlati időbe történő beszámítás kérelem minta LETÖLTHETŐ INNEN közlésre kerül a honlapon.
Azt kérjük mindenkitől, hogy ezt ne minden hónapban, hanem a vészhelyzet lezárta után egyszerre nyújtsa be a Szak- és Továbbképzési Központba.
A Grémium Elnöke fog dönteni a beszámításokkal kapcsolatban.
A jelenleg törzsképzési időben lévő rezidensek, a járványügyi helyzet megszűnése után folytatják törzsképzésüket, a most letöltött időre a beszámítást most adja be, melyet a későbbiekben a szakgyakorlati munkatervben jelölni szükséges.
A jelenleg szakgyakorlati idő alatt lévő szakorvos jelöltek a beszámítást, amennyiben szükséges a vészhelyzet lezárását követően kérhetik.
A szakvizsga előtt álló jelöltek folyamatosan egyeztessenek az ügyintézőikkel.
Amennyiben a letöltött gyakorlat a képzési tervbe illeszthető igen (jelenlegi szabályozás szerint marad a 3 rezidens/tutor), amennyiben a képzési tervébe nem illeszthető, akkor csak beszámításra van lehetőség és ez utóbbi esetben nem biztosít az ÁEEK tutori díjat.
A rendszerben megjelenő „járvány tutor” szolgál a fent nevezett időszakok rögzítésére és kérjük minden egyéb információt a megjegyzés rovatba rögzítsenek, pl. ITO-s gyakorlat.
A jelenlegi szabályozás szerint amennyiben valaki nem végez egészségügyi tevékenységet (ez lehet fizetés nélküli szabadság, karantén stb.) az az időszak nem számítható be a szakképzésbe, tehát emiatt nyúlni fognak a szakképzések.
(A szakvizsga optimális megszervezésével kapcsolatban a Nemzeti Vizsgabizottsággal tartjuk a kapcsolatot, a képzés végén lévők esetében.)
A beszámítások megtétele után a hosszabbításokról folyamatosan egyeztetni fogunk az ÁEEK munkatársaival.
Jelenlegi helyzetben is szem előtt szeretné tartani mindenki a minőségi szakképzést, az Egyetemek igyekeznek egységes álláspontot kialakítani, amely az érintettek számára a legkevesebb érdeksérelmet okozza, azonban a megfelelő szakképzés is megvalósul (bár nyilvánvalóan mindenki számára megfelelő megoldás nem lesz).
Amennyiben további kérdések tisztázódnak a folyamatokkal kapcsolatban, azokat a hírlevelekben folyamatosan közzé tesszük.
Budapest, 2020. május 13.
Üdvözlettel:
Szak- és Továbbképzési Központ
A korábbi tájékoztatás:
Koronavírussal kapcsolatos tájékozatók – vészhelyzeti tevékenység szakképzési időbe beszámítása