Karunkon az alábbi mesterképzési szakok (MSc/MA) közül választhat:
Egészségügyi adattudomány mesterképzési szak
Az egészségügyi adattudomány MSc programra elsősorban azokat az orvosokat, gyógyszerészeket, egészségügyi szakdolgozókat, informatikusokat, adattudósokat várjuk, akik szeretnének részt venni az adatvezérelt egészségügy alakításában. A mesterképzés egészségtudományi, matematikai és informatikai ismereteket integrál, emiatt elsősorban az orvos- és egészségtudomány, valamint az informatika és a természettudomány képzési területeken végzettséggel rendelkezők jelentkezését várjuk, de más tudományterületeken – jogtudomány, gazdaságtudomány – végzettek számára is kiváló lehetőséget biztosít a program ismereteik bővítésére.
A részidős képzés 4 szemeszteren át tantárgyi blokkokban, előre meghatározott oktatási napokon (hétköznapokon) zajlik.
A képzést levelező munkarendben állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formában indítjuk, az önköltségi díj 780.000 Ft/félév. A szak képzési ideje 4 félév és 120 kredit.
Egészségügyi menedzser mesterképzési szak
Az egészségügyi menedzser MSc program elvégzését elsősorban azoknak ajánljuk, akik vezetői pozícióban vannak, vagy vezetői ambícióval rendelkeznek, motiváltak meglévő tudásuk rendszerezésére, készségeik továbbfejlesztésére, és mindenekelőtt professzionális szinten szeretnének elmélyedni az egészségügyi rendszer és intézményirányítás rejtelmeiben.
A részidős képzés intenzív, a hallgatók 4 szemeszteren át havonta egy hetet Központunkban töltenek el. Az oktatás blokkosított formában történik és külön hangsúlyt fektetünk a képzésben elsajátított ismeretek és módszerek azonnali gyakorlati alkalmazására, ezért rendszeres egyéni munka is szükséges a képzés teljesítéséhez és az oktatási alkalmakra való felkészüléshez.
A képzést levelező munkarendben, állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formában indítjuk, az önköltségi díj 586.000 Ft/félév. A szak képzési ideje 4 félév és 120 kredit.
Egészségügyi-minőségügyi és betegbiztonsági menedzsment mesterképzési szak
Az egészségügyi-minőségügyi és betegbiztonsági menedzsment MSc programunkra olyan jelentkezőket várunk, akik egészségügyi felsőfokú diplomával és több mint három év egészségügyi ellátásban szerzett gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek és mindenekelőtt elkötelezettek egy biztonságosabb egészségügy felépítéséért. Hogy az egészségügy a gyógyulás színtere legyen.
A minőségügyi és betegbiztonsági képzés hasznos eszköztárat, tippeket és trükköket ad egészségügyi folyamatok kialakításához, működtetéséhez, fejlesztéséhez, intézkedésekhez és a vezetői munkához. Az elméleti tudás mellett a gyakorlatban is jól alkalmazható ismereteket és folyamatszemléletű gondolkodásmódot sajátítanak el a hallgatók.
Az oktatás az első három szemeszterben tantárgyi blokkokban, előre meghatározott oktatási napokon (hétköznapokon) zajlik, a negyedik félévben a fókusz a területi gyakorlaton és szakdolgozat íráson van (havi egy kötelező konzultációval).
A képzést levelező munkarendben állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formában indítjuk, az önköltségi díj 445.000 Ft/félév. A szak képzési ideje 4 félév és 120 kredit.
Integrált szociális szolgáltatási menedzsment mesterképzési szak
Az integrált szociális szolgáltatási menedzsment MSc programunk curriculuma és oktatási módszertana felkészíti a hallgatókat arra, hogy munkájukkal elősegítsék az ellátás fejlesztését, a hazai és nemzetközi trendeknek és elvárásoknak való megfelelést a szociális szolgáltatások és a vezetés területén. Az elméleti tudás mellett a gyakorlatban is jól alkalmazható ismereteket, folyamat és rendszerszemléletű gondolkodásmódot sajátítanak el a hallgatók.
A képzésre olyan jelentkezőket várunk, akik legalább alapszintű szakon szereztek oklevelet a bölcsészettudományi, a társadalomtudományi, a jogi- és igazgatási, a gazdaságtudományi, valamint az orvos- és egészségtudományi területek valamelyikén, de mindenekelőtt elkötelezettek a szociális szakma alapértékei, célkitűzései mellett.
A képzést levelező munkarendben állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formában indítjuk, az önköltségi díj 395.000 Ft/félév. A szak képzési ideje 4 félév és 120 kredit.
Szociális munka mesterképzési szak
A szociális munka mesterképzési szak elsősorban alapdiplomával (főiskolai vagy BA) rendelkező szociális munkásokat és szociálpedagógusokat készít fel a szociális munka professzionálisabb végzésére. A képzés specifikuma a családdal összefüggő szociális kérdések többszempontú megközelítése és az eddig megszerzett tudás és tapasztalat rendszerszemléletű integrációja. Fontosnak tartjuk az értékközpontú szemléletet és annak erőforrásként való felhasználását.
A Curriculum 2.0 fejlesztés keretében 2024. szeptemberében bevezetett új mintatanterv főbb célkitűzései az alábbi területeken kívánják elősegíteni a hallgatók szakmai fejlődését: segítők jólléte; szociális munka módszereinek és eszközeinek professzionális használata; szolgáltatásfejlesztés és innováció. Ezek a képzés fő „pillérei”.
A tananyagfejlesztések fő céljaként a gyakorlatorientált, innovatív képzési tartalmak kialakítását, valamint az élményalapú és interaktív pedagógiai módszertan bővebb kihasználását fogalmaztuk meg. A módszerek tekintetében elkötelezettek vagyunk a participatív oktatási módszerek és az élménypedagógiai eszközök mellett, valamint fontosnak tartjuk a projektmódszer beemelését az oktatásba.
A végzett hallgatók megfelelő ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik doktori képzés keretében történő folytatására.
A képzést levelező munkarendben, állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formában indítjuk, az önköltségi díj 390.000 Ft/félév. A szak képzési ideje 4 félév és 120 kredit.
Interdiszciplináris családtudományi mesterképzési szak
Az interdiszciplináris családtudományi mesterképzési szak egy 4 szemeszteres képzés, melynek elsődleges célja olyan szakemberek képzése, akik korszerű családtudományi, kapcsolatelméleti és a hozzájuk kötődő módszertani és gyakorlati ismeretek birtokában képesek a családok vizsgálatára fókuszáló tudományos tevékenységre, kutatásra és oktatásra, képesek továbbá ezen ismeretek magas szintű, társadalmi kontextust is tekintetbe vevő alkalmazására.
Képesek megelőző, támogató, erőforrásokat feltáró és fejlesztő módon hatást gyakorolni a családi kapcsolatokra, beleértve a speciális helyzetű családokat és alternatív együttélési formákat. Képesek a családokkal és a közösségekkel foglalkozó szolgáltatási rendszerek, intervenciós programok integrált, tudományos alapokon nyugvó tervezésére, kifejlesztésére és koordinációjára.
A családok jóllétének erősítésével hatást gyakorolnak a társadalmi folyamatokra és a tágabb társadalmi rendszerek működésére. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
A képzést levelező munkarendben, állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formában indítjuk, az önköltségi díj 390.000 ft/félév. A szak képzési ideje 4 félév és 120 kredit.