Az elinduláshoz szükséges legfontosabb teendőkről az alábbiakban tájékoztatom:

I. Közalkalmazotti jogviszony létesítése

Közvetlenül az elsődleges képzőhelynél kell jelentkezni az általuk a http://www.enkk.hu/index.php/hun/szakkepzes-tamogatasi-foosztaly/rezidens/ures-allashelyek oldalon, illetve saját honlapjukon meghirdetett álláshelyekre.

Sikeres álláspályázat esetén az elsődleges képzőhely a jelölttel együtt szándéknyilatkozatot (letölthető az https://www.enkk.hu/index.php/hun/szakkepzes-tamogatasi-foosztaly/rezidens/tamogatasi-igenyek) nyújt be az ÁEEK-hoz.

Az ÁEEK a szándéknyilatkozatot megvizsgálja, hogy a támogatott szakképzésben való részvétel alábbi feltételei fennállnak-e:

1.) A jelölt első szakképesítésének támogatására irányul-e a szándéknyilatkozat,
2.) A jelölt még nem vett részt támogatott szakképzésben,
3.) Az elsődleges képzőhely az adott szakma vonatkozásában rendelkezik-e akkreditációval.

Az ÁEEK a vizsgálat eredményéről az egészségügyi szolgáltatót és a jelöltet tájékoztatja. Pozitív elbírálás esetén az egészségügyi szolgáltató és a jelölt kezdeményezi a jelölt közalkalmazotti kinevezését az ÁEEK-nál.

Az ÁEEK a jelölttel határozott időre szóló közalkalmazotti jogviszonyt létesít.

A jelöltnek az általa választott egyetemmel (Egyetemünk vonatkozásában a Szak- és Továbbképzési Központban Bp. VIII., Üllői út 25.) a közalkalmazotti jogviszony megkötését követően 10 napon belül kezdeményeznie kell a szakképzési szerződés megkötését.

Az alább felsorolt dokumentumok hiánytalan benyújtása elengedhetetlen feltétele a szakképzési rendszerbe történő regisztrálásához:

• az ÁEEK-kal létesített közalkalmazotti jogviszony igazolása
  • adatlap szakképzési jogviszony létesítéséhez
  • szakképzési megállapodás 3 eredeti példányban kitöltve, aláírva, orvosi pecsétjével ellátva
  • diploma másolat, honosított diploma esetén ezen kívül a honosításról szóló határozat másolata (amennyiben nem a Semmelweis Egyetem ÁOK-n szerezte diplomáját, hiteles másolat szükséges)
  • Működési Nyilvántartásba vételi határozat másolata
  • Magyar Orvosi Kamara tagsági kártya másolata
  • nyilatkozat – személyes adat kezeléséről
  • nyilatkozat – rezidensi rendszerben való korábbi részvételről
  • nyilatkozat – elektronikus úton történő kézbesítésekkel kapcsolatban
  • 3 db igazolványkép
  • szakmaspecifikus egyéni képzési terv kitöltve, az elsődleges képzőhely vezetője által jóváhagyva