Kutatócsoport neve: NAP-2-SE Új Antidepresszív Gyógyszercélpont Kutatócsoport

Pályázat címe: Új antidepresszáns gyógyszercélpontok: genomszintű gén-környezet interakciós vizsgálatok

Vezető:
Prof. Bagdy György, egyetemi tanár, az MTA doktora
E-mail: bag13638@iif.hu
Tel: +36 1 210 4411; mellék 56331
Intézet: Gyógyszerhatástani Intézet

A megvalósítás helyszíne: Semmelweis Egyetem, 1089 Budapest Nagyvárad tér 4.

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 119 604 308 Ft

Kivitelezés ideje: 2017.12.01.-2021.11.30.

Kulcsszavak:
depresszió, szorongás, genetika, antidepresszánsok, személyiségvonások, temperamentumok, környezeti stressz, anyagi nehézségek, gyógyszerkutatás, NewMood, GWAS, microarray

A projekt rövid tartalmi összefoglalója:

A jelenleg elérhető antidepresszív szerek közel sem tökéletesek, hiszen nem mindenkinél hatnak, a hatásuk pedig csak lassan fejlődik ki. A NAP-2-SE Új Antidepresszív Gyógyszercélpont Kutatócsoport arra törekszik, hogy a humán genom vizsgálata révén azonosítsa a depresszió és más pszichiátriai zavarok hátterében húzódó biológiai folyamatokat, és ezáltal új gyógyszercélpont fehérjemolekulákat azonosítson.

A kutatásról részletesebben.

A projekt a korábbi  NAP-A-SE Új Antidepresszív Gyógyszercélpont Kutatócsoport eredményeire épül.