Kéthetes tematikus csoportjaink tervezett időpontjai:  

2024. június 10. – 2024. június 21. Mindennapi érzelmeink csoport 

2024. június 24. – 2024. július 5. Stresszmentesítő, relaxációs csoport (szünnap: július 1. Semmelweis nap) 

2024. július 8. – 2024. július 19. Kognitív-viselkedésterápiás csoport

2024. július 22. – 2024. augusztus 2. Társas készségfejlesztő tréning

2024. szeptember 2. – 2024. szeptember 13. Mindennapi érzelmeink csoport

2024. szeptember 16. – 2024. szeptember 27. Stresszmentesítő, relaxációs csoport

2024. szeptember 30. – 2024. október 11. Kognitív-viselkedésterápiás csoport

2024. október 14. – 2024. október 25. Társas készségfejlesztő tréning (Szünnap: október 23.)

2024. október 28. – 2024. november 8. Mindennapi érzelmeink csoport (Szünnap: november 1.)

2024. november 11. – 2024. november 22. Stresszmentesítő, relaxációs csoport

2024. november 25. – 2024. december 6. Kognitív-viselkedésterápiás csoport

2024. december 9- 2024. december 20. Társas készségfejlesztő tréning

Első interjúra időpontot kérni, érdeklődni a (1)2100-330/51219-es telefonszámon lehet.

A pszichotikus betegséggel élőknek szóló metakognitív tréning a jobb elérhetőség lehetősége miatt a korábbiakkal ellentétben nem kéthetes turnusokban, hanem folyamatosan zajlik, kedden és csütörtökön délután. Első interjú továbbra is szükséges, bejelentkezni a fenti telefonszámon és melléken lehet.

Mindennapi kapcsolataink (társas készségfejlesztő tréning)

  • A tréningen a résztvevő személyek társas készségeinek fejlesztése a cél. Diagnózistól függetlenül ajánljuk mindenkinek, akinek a társas helyzetek szorongást okoznak, beilleszkedési nehézségeik vannak, volt már olyan érzésük, hogy a környezetük nem érti meg, vagy nem fogadja el őket. A csoport az elfogadás és empátia jegyében zajlik, önismereti és kommunikációs gyakorlatok egyaránt fellelhetők benne.

Mindennapi érzelmeink csoport

  • A csoporton elsősorban érzelemkifejezési nehézségekkel küzdő résztvevőket várunk. Mindfulness gyakorlatok és asszertív kommunikációs tréning segítségével gyakoroljuk a bennünk lappangó érzelmek felismerését, pontos megnevezését és kifejezését. Azoknak, akiket állandósult negatív érzelmeik akadályoznak problémáik megoldásában, az elfogadás-elköteleződés terápia eszközeivel segítünk kitűzött céljaik elérésében. A csoporton nagy hangsúlyt fektetünk a másik érzelmeinek pontos azonosítására is, így kiemelkedő hangsúlyt kap az empátia gyakorlása és kifejezése is.

Kognitív-viselkedésterápiás csoport

  • A kezelés gerincét a két hetes intenzív csoportfoglalkozások képezik, mely kognitív viselkedésterápiás szemléletben zajlik. A páciensek előzetes elbeszélgetést – első interjút – követően kerülnek felvételre. A kezelés a legfontosabb tünetek,  problématerületek azonosításában és a velük való megbirkózási készségek fejlesztésében törekszik elsősorban kedvező változás elérésére. A kezelés befejeztével szükség esetén a további elérhető pszichoterápiás lehetőségekre vonatkozóan segítséget nyújtunk.

Stresszmentesítő, relaxációs csoport

  • Célunk, hogy a csoporton résztvevőknek olyan relaxációs technikát adjunk a kezükbe, mely révén szorongásukat csökkenteni tudják. Várunk tehát mindenkit, aki valamilyen szorongásos panasszal, fóbiával, félelemmel, pánikkal küzd, esetleg nehezen kezeli az erős stresszel teli helyzeteket. Az alkalmazott módszer az autogén tréning, mindfulness és egyszerűbb imaginációs technikák.

Pszichotikus páciensek pszichoedukációs csoportja (metakognitív tréning)

  • A csoportra elsősorban szkizofrén és szkizoaffektív betegeket várunk, akik valaha átéltek pszichotikus epizódot, vagy jelenleg is küzdenek hanghallásokkal, képi hallucinációkkal, esetleg téveszmékkel. Számukra szeretnénk segítséget nyújtani a legújabb terápiás eszközökkel, úgymint a metakognitív módszer és az elfogadás- elköteleződés terápia. Nagy hangsúlyt helyezünk továbbá a pszichoedukációra, mely mind a résztvevők, mind családjaik számára új ismereteket hozhat a betegséggel kapcsolatban.