A Semmelweis Egyetem Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Programja 2022 őszén – tehetséges és érdeklődő középiskolás diákok számára – ismeretterjesztő, online előadássorozatot indított Junior Akadémia címmel, hogy közelebb hozza az egyetemen folyó tudományos munkát a jövő egészségügyi szakembereihez is. A program célja, hogy a leginkább motivált, felvételi előtt álló diákok tudományos ismereteit bővítse és érdeklődését felkeltse az egyetemünkön zajló kutatások, programok iránt. Eddig közel 1200 diák hallgatta meg a Junior Akadémia előadásait.

A programsorozat 2024 februári, onkológiával és tumorprevencióval kapcsolatos előadásának megtartására Dr. Kiss András professzor úr és két kollégája, Dr. Budai András és Dr. Gyöngyösi Benedek egyetemi tanársegédek kaptak megtisztelő felkérést. Az előadás bevezetőjében Dr. Kiss András professzor úr a daganatok keletkezésének biológiáját mutatta be, majd ezt követően Dr. Budai András a vastagbélrák és prosztatarák, Dr. Gyöngyösi Benedek pedig az emlőrák és a méhnyakrák diagnosztikájáról és szűréséről osztotta meg a legfontosabb ismereteket. Az előadásban kiemelt szerepet kapott a középiskolások számára releváns tumorprevenció témaköre (pl. ön- és szűrővizsgálatokkal kapcsolatos tudnivalók), valamint a patológiai diagnosztikai munka bemutatása. Az előadásfelvételt először február végén vetítették le az eseményre az egyetem partnerközépiskoláiból regisztrált diákok számára.  A felvétel március vége óta megtekinthető a Semmelweis Egyetem hivatalos YouTube csatornáján is: