Az egészségügy területén végzett kivételesen magas színvonalú, példaértékű munkája elismeréseként Semmelweis Ignác-díjat kapott Dr. Schaff Zsuzsa, a Patológiai, Igazságügyi és Biztosítási Orvostani Intézet professzor emeritája, Széchenyi- és Batthyány-Strattmann László-díjas orvos, kutató, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar II. Sz. Patológiai Intézetének volt igazgatója. Az elismeréseket Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere adta át 2022. május 17-én az egészségügyi díjak átadóünnepségén.

Professzor Asszony 2021-ben a Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést is átvehette a több évtizedes, kiemelkedő kutatói és iskolateremtő oktatói pályafutása, különösen a májgyulladást okozó vírusok kutatása területén elért, nemzetközileg is jelentős eredményei elismeréseként.

Ezúton is gratulálunk Professzor Asszonynak az elismeréséhez!