Betűméret: A A A

Prof. Schaff Zsuzsa Magyar Érdemrend középkeresztje kitüntetésben részesült

Dr. Schaff Zsuzsa Széchenyi- és Batthány-Strattman László díjas orvos, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar II. Sz. Patológiai Intézetének professor emeritája az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült.

Intézetünk volt igazgatója több évtizedes, kiemelkedő kutatói és iskolateremtő oktatói pályafutása, különösen a májgyulladást okozó vírusok kutatása területén elért, nemzetközileg is jelentős eredményei elismeréseként kapta a kitüntetést.

Professzor Asszony kitüntetéséhez szívből gratulálunk és további tevékenységéhez jó egészséget és sok sikert kívánunk!

Kategória: Hírek | A közvetlen link.