szakfordító- és tolmácsképzés

A Semmelweis Egyetem Szaknyelvi Intézete 2024. februárjában újra elindítja a már sikeresen futó posztgraduális egészségtudományi szakfordító- és tolmácsképzést magyar-angol nyelvpárban, valamint Magyarországon elsőként magyar-német nyelvpárban is. Az új tanévben a képzést megújult formában kínáljuk, a hallgatói igényekre válaszolva 80%-át online biztosítjuk, az újonnan induló projektmunka kurzusainkon pedig a hallgatóknak lehetőségük lesz valós fordítási és tolmácsolási megbízásokon dolgozni orvosi, egészségtudományi és gyógyszerészeti témában. Mindkét program célja nyelvi szakemberek képzése, akik képesek az egészségügy különböző színterein magas szinten ellátni írásbeli és szóbeli nyelvi közvetítési feladatokat magyar-angol és magyar-német nyelvpárban.

Képzés időtartama: 4 félév

Jelentkezési feltételek:
  • orvostudományi,
  • egészségtudományi,
  • természettudományi,
  • bölcsészettudományi,
  • pedagógus,
  • agrártudományi,
  • sporttudományi,
  • társadalomtudományi területen szerzett BSc/BA oklevél
  • államilag elismert „C” típusú nyelvvizsga-bizonyítvánnyal igazolt, minimum középfokú angol/német nyelvismeret

Aki szeretné nyelvismeretét felfrissíteni, vagy úgy érzi, még lehetne fejleszteni a képzés minél sikeresebb elvégzéséhez, annak intézetünk angol és német egészségügyi szaknyelvi kurzusokat kínál.

Szeretettel várjuk a jelentkezőket képzéseinkre.

A képzés díja: 250.000 Ft/félév.
20% kedvezmény a Semmelweis Egyetem dolgozóinak és PhD hallgatóinak.
10% kedvezmény a Semmelweis Alumni tagoknak.
A képzés munkarendje: levelező (péntek 15:00-20:00, szombat 8:00-14:45)

További információ/elérhetőség:
Telefon: 30/0164234