TDK és Rektori Pályamunka témák (2024/2025. tanév)

Dr. Sótonyi Péter egyetemi tanár témái:

• Perifériás artériás betegségek diagnosztikája és terápiája.
  • A nyaki verőér szűkületes betegek cerebrovaszkuláris eseményeinek értékelése a morfológiai és hemodinamikai sajátságok figyelembevételével.
  • Homograftok kísérletes és klinikai vizsgálata. (Dr. Hidi Lászlóval közösen)
  • Az aorta betegségek klinikopathológiai vizsgálata. (Dr. Szappanos Ágnessel közösen)
  • Kinetikus képalkotás a vaszkuláris betegségekben.

Dr. Szeberin Zoltán egyetemi tanár témái:

• B-típusú aorta dissectio kezelése.
  • Az infrarenalis aorta aneurysmák kezelése.
  • Okkluzív aorto-iliacalis artéria betegségek kezelése.
  • Biológiai anyagok használata az érsebészetben.

Dr. Banga Péter adjunktus témái:

• Nyaki érszűkület rekonstrukciójával kapcsolatos rizikók és komplikációk vizsgálata. (csak TDK téma)
  • Carotis endarterectomia perioperativ stroke rizikójának csökkentése. (csak Rektori Pályamunka téma)
  • Mellkasi rupturált aneurysmák ellátása.
  • Pályaválasztás az egészségügyben, sebészi szakmák helyzete.

Dr. Mihály Zsuzsa adjunktus témái:

• Vaszkuláris struktúrákat involváló tumoros betegségek érsebészeti ellátása.
  • Nyaki verőér rekonstrukciós műtétek és endovaszkuláris beavatkozások peri- és posztoperatív szövődményeinek predikciója és prevenciója.
  • Prediction and prevention of peri- and postoperative complications of carotid artery reconstruction surgery and endovascular interventions.
  • Vorhersage und Vorbeugung peri- und postoperativer Komplikationen bei Operationen zur Rekonstruktion der Halsschlagader. (Rektori Pályamunka téma is)

Dr. Hidi László tanársegéd témái:

• A NETs (neutrophil extracellular traps) szerepének vizsgálata a daganatos betegekben létrejövő artériás thrombosisban.
  • Homograftok kísérletes és klinikai vizsgálata. (Dr. Sótonyi Péterrel közösen)