Órarend

Órák: csütörtök, 16:00 – 17:30

A kurzus első órája: 2025/02/13

Helyszíne: Élettani intézet könyvtára (EOK, „A” fésű, 3. emelet), illetve a Zoom rendszer (online), a link a Moodle rendszeren keresztül érhető el.

Az előadásokról felvétel készül ami követhető élőben, illetve később visszanézhető a Moodle rendszerben.

Leírás

Az adatfeldolgozás napi gyakorlat az orvos-biológiai kutatásban és a klinikumban is. A programozási alapismeretek sok segítséget jelentenek az adatkezelésben. Az ismeretek fejlesztésével ugrásszerűen növekszik az adatfeldolgozás hatékonysága, a megoldható feladatok köre jelentősen bővül. Lényegében bármilyen szempont szerinti feldolgozásra lehetőség nyílik, ezzel kreatív, újszerű megoldásokat ad a kutatok kezébe.

A kurzus problémaorientált, a nyelv elemeit egyszerű példákon keresztül tanuljak a diákok. A hallgatókat bátorítjuk a feladatok csoportos megoldására, illetve van lehetőség kutatási feladataikhoz közvetlenül kapcsolódó adatsorokon is dolgozni. Az értékelés a projekten végzett munka alapján történik.

A kurzus 14 előadásból áll, heti egy-egy alkalommal 90 perces időtartamban, elvégzéséhez szükség van számítógépre, erről a hallgatóknak maguknak kell gondoskodniuk. A kurzus az őszi félév „Adatelemzés és programozás orvosbiológusoknak I” alaptudására épül. A kurzus célja az előző félévben megszerzett alaptudás fejlesztése, ugyanakkor az első féléves kurzus nem előfeltétel amennyiben a diák egyéb módon szerzett alaptudást. Az előadásokat Dr Cserző Miklós tartja a következő címekkel:

 

  1. Seaborn object interface
  2. Jupyter „magic”
  3. Kódfejlesztés
  4. Virtuális gép – WSL, Ubuntu
  5. Linux file rendszer
  6. Linux parancssor
  7. Python paraméterek
  8. Python – Linux átjárás
  9. Az eredmények bemutatása
  10. Párhuzamos futtatás
  11. Projektek I
  12. Projektek II
  13. Projektek III
  14. Összefoglaló