VEKOP-2.3.3-15-2016-0006

A Semmelweis Egyetem „Kisállatok in vivo folyamatainak 3D képalkotó vizsgálatához szükséges műszeregyüttes beszerzése” címmel pályázatot nyert. A 363 526 646 forint támogatási összegű, 100%-os támogatású projekt szakmai vezetője Dr. Mócsai Attila, az Élettani Intézet egyetemi tanára. A Támogató az Európai Regionális Fejlesztési Alapból (ERFA) és hazai központi költségvetési előirányzatból nyújtja a támogatást.

A 2016-os év a VEKOP pályázatok tekintetében a  „Semmelweis Egyetem kiemelkedő sikerével zárult, hiszen a kilenc díjazott projektből három az egyetemé, csaknem 900 millió forint értékben. A „Kisállatok in vivo folyamatainak 3D képalkotó vizsgálatához szükséges műszer-együttes beszerzése” című nyertes pályamű nemzetközileg is versenyképes kutatási és szolgáltatási portfólió kialakítását teszi lehetővé, amely core facility-ként elérhető lesz hazai és külföldi, akadémiai és ipari partnerek körében is.” , ahogy a Semmelweis Egyetem pályázati aktivitását tárgyaló, Balogh András innovációs igazgatóval készült interjúban is olvashatjuk.

A további sajtómegjelenések gyűjtése itt folytatódik.