Szeptember 23-án pénteken került megrendezésre a Kutatók Éjszakája a Semmelweis Egyetem keretén belül is. Az Egészségügyi Közszolgálati Kart az EIFTI képviselte a rendezvényen a NET Zöld Előadótermében.

Az érdeklődőknek bemutatták a 3D megjelenítési technika történetét, a meglévő technológiákat, a várható trendeket, igyekeztek átfogó képet adni a megjelenítési elvekről. Az előadások során a résztvevők megismerhették a telemedicinás alkalmazások és szemüveg nélküli 3D-s televíziós technikákat, köztük az EIFTI saját fejlesztésű anatómiai alkalmazását is, valamint megtekinthették és kipróbálhatták a 3D-s laboratóriumot, használhatták a Leonar3Do számítógépeket. Térbeli játékokkal játszhattak és saját fejlesztésű anatómiai atlaszt nézhettek.

Az eseményen részt vett a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Közigazgatási Államtitkára, Dr. Jávor András is.