Május 15-én iskolánk 10.C osztályos tanulóival meglátogattuk az ópusztaszeri Történeti Emlékparkot, ahol a diákok tartalmas programok segítségével mélyedhettek el a történelem szövevényes és érdekes világában.
Diákjaink megtekintették a Feszty-körképet, majd 3D-s mozifilmet néztek meg a magyarság történetéről, ezután pedig múzeumpedagógiai foglalkozás keretein belül a nemezelést is kipróbálhatták. A kirándulást parkbejárással zártuk, amely során a tanulók egy Redmenta feladatlappal járták körbe a látnivalókat.
Összességében elmondhatjuk, hogy tartalmas napot tölthettünk az emlékparkban, ahol a diákok eltávolodva a tantermi közegtől felszabadultan foglalkozhattak a magyar történelemmel.

A program szervezői és kísérőtanárai: Márton Andrea és Szopkó Viktória tanárnők.