2024 február 7-én Szintainé Velkei ildikó tanárnővel MID-órán vettünk részt az ottani tizenkettedikesekkel. Kreutz Gabriella tanárnő és a tízfős csoport nagyon kedves és befogadó volt. Lenyűgözött az interaktív tábla, nagyon megkönnyíti az órai munkát. Szóbeli érettségire gyakoroltunk, a téma a szabadidő volt. Az óra keretében ismerkedtünk a kínai diákokkal. Volt beszédkészség-fejlesztés, magyarságismeret és nyelvhelyességi feladat. A mozizás és tévézés előnyeit és hátrányait beszéltük meg. Az óra után belecsöppentünk a kínai újév ünneplésébe. Láttuk az aulában két papíroroszlán táncát, hangos dobpergés közepette. Megnéztünk egy kungfuoktatást. Kínai tanárok elénekeltek egy hálaadó dalt. Tanították kínaiul leírni a szerencse szót, ami a „fu”. Megismerkedtünk egy csodálatos kínai pengetős hangszerrel, a kucsenggel. A legszembetűnőbb az iskola kiváló felszereltsége volt.
Nagyon izgalmas volt beletekinteni a kínai kultúrába.

Mahi Moriyom Akther, Rustami Lida 12. A, Liang Xuanxiang 12.C