A  Nemzeti Egészségügyi és Orvosképzésért Alapítványa 2023/2024-es tanévben is meghirdeti a „Jó tanuló jó ápoló” pályázatot.

A támogatás fő célja a Semmelweis Egyetem fenntartásában működő szakképző intézményekben egészségügyi ágazati képzésében résztvevő tanulók ösztönzése és pályán tartása, ennek érdekében kiválósági alapon ösztöndíj biztosítása.

8 hónapra szóló ösztöndíjpályázat esetén:
  • Általános ápoló képzésben teljesített 14. évfolyam, Csecsemő és gyermekápoló képzésben teljesített 13. évfolyam,
  • az előző lezárt tanév tekintetében legalább 3-as tanulmányi eredmény,
  • a tanulmányok befejezését követőn a támogatási időszak kétszeresének megfelelő időtartamra munkaviszony létesítése a Semmelweis Egyetemmel.

18 hónapra szóló ösztöndíjpályázat esetén:
  • a Semmelweis Egyetem fenntartásában működő szakképző intézményben államilag finanszírozott, nappali képzésben való részvétel,
  • Általános ápoló képzésben teljesített 13. évfolyam, Csecsemő és gyermekápoló képzésben teljesített 12. évfolyam,
  • az előző lezárt tanév tekintetében legalább 3-as tanulmányi eredmény,

Az ösztöndíj mértéke: 100.000 Ft / hó

A pályázat benyújtásának határideje: 2023. november 15.

Bővebb információ: https://semmelweis.hu/neoa/2023/10/11/jo-tanulo-jo-apolo-osztondij-palyazati-felhivas/