2023. szeptember 29-én iskolánk pedagógiai osztálya a Kutatók Éjszakáján a Semmelweis Egyetem Pető András Karának gazdag programját látogatta meg.

Tartalmas programban volt részünk ezen az őszi délutánon.

Elsőként egy izgalmas Boccia játékban vehettünk részt, s betekintést kaptunk arra nézve, hogy a mozgásukban korlátozott gyermekek nevelésében, fejlesztésében milyen komoly szerepe van ennek a játéknak.
A konduktor hallgatókkal együtt hallgathattunk meg egy előadást a terhesség alatti anyai COVID fertőzés magzatra és annak fejlődésére gyakorolt hatásairól. A rengeteg szemléltető diagram, az előadó remek stílusa és persze szakértelme mindenki számára érthetővé, befogadhatóvá tette ezt az igen komoly témát.
A nap befejezéseként megismerkedhettünk azzal, hogy a kutyáknak milyen fontos szerepe van a konduktív nevelésben. A kutyaterápia komoly segítséget nyújt a konduktoroknak egy mozgásos foglalkozás megtervezésében.
Az oktatási robotika program szintén a slágerek közé tartozott. Az interaktív program mindenki fantáziáját megmozgatta.

Köszönjük a lehetőséget a Pető András Karnak, hogy részt vehettünk a gazdagon összeállított
programokon.