A Pedagógiai szakmai napok keretében 10.D osztályunk elsőként a székesfehérvári Hetedhét Játékmúzeumot tekintette meg. A Moskovszky-gyűjtemény élethű babaházai és régi játékai a régmúlt korok „játszás” és „szerepjáték” tevékenységét mutatták be. Ámulatba ejtettek bennünket a letűnt korok érdekes játékai. Majd Lázár Ervin Szegény Dzsoni és Árnika című meseregénye alapján készült óriás társasjátékban vettünk részt. Ez a szórakoztató társasjáték egy terem padlószőnyegén lett kialakítva. Mindannyiunknak remek kikapcsolódás volt a közös társasjáték.

Következő állomásunk a martonvásári Óvodamúzeum volt. A múzeumban szinte minden tárgy életre kelt a tárlatvezető előadásában. Teljes történelmi áttekintést kaptunk az óvoda, mint intézmény és az óvóbácsi/nő szakma létrejöttéről és fejlődéséről.