TDK hallgatóink kiválóan szerepeltek az idei Tudományos Diákköri Konferencián (2017. február 7-9.). Hallgatóink előadásait összesen három I., három II., és egy  III. harmadik helyezéssel díjazták.
Továbbá, TDK-saink négy OTDK jelölést is szereztek.

A díjazott hallgatók és előadások listája:

I. díj: Boha Zsófia, ÁOK V., JAK2 V617F és CALR variáns allélfrekvencia meghatározásának jelentősége myeloproliferatív neoplazmákban.
Témavezető: Dr. Bödör Csaba

I. díj: Fésüs Viktória, ÁOK V., A TP53 defektus korszerű vizsgálata: A TP53 mutációanalízis jelentősége krónikus limfocitás leukémiában.
Témavezető: Dr. Bödör Csaba

I. díj: Molnár Dávid, ÁOK VI., Az mTOR jelátviteli út aktivitásának prognosztikai és prediktív jelentősége primer cutan diffúz nagy B-sejtes lymphomában.
Témavezető: Dr. Szepesi Ágota

II: díj: Csűry Tamás Dániel ÁOK IV., Humán agyi áttétek angiogenezisének és stromaképzésének vizsgálata kvantitatív módszerekkel.
Témavezető: Dr. Reiniger Lilla, Dr. Paku Sándor

II: díj: Mátyási Barbara ELTE-TTK V., Az extracelluláris NM23 szerepe
Témavezető: Dr. Sebestyén Anna, Dr. Pálóczi Krisztina

II. díj: Bozsányi Szabolcs SE ÁOK IV., Az ALK1 transzkripciós faktor mutációjának jelentősége és kimutatása tüdőrákokban.
Témavezető: Dr. Kovalszky Ilona, Dr. Papp Gergő

III. díj: Takács Ferenc SE ÁOK V., A CD86 molekula szerepe a CLL sejtek túlélésében.
Témavezető: Dr. Barna Gábor, Dr. Tolnai-Kriston Csilla

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán megrendezett helyi TDK konferencián első díjban és OTDK jelölésben részesült Dankó Titanilla, Dr. Sebestyén Anna TDK hallgatója.

I. díj: Dankó Titanilla ELTE-TTK V., mTOR gátló rapamycin antiproliferatív és metabolikus hatásai izocitrát-dehidrogenáz mutáns daganatsejtekben.
Témavezető: Dr. Sebestyén Anna

A külföldi hallgatók számára rendezett konferencián („Semmelweis International Students’ conference”) első díjban részesült Victoria Postnikova, Dr. Baghy Kornélia TDK hallgatója.

Sok szeretettel gratulálunk!

1. február 10.