Kutatócsoport neve: SE-NAP 2 Genetikai Agyi Képalkotó Migrén Kutatócsoport

Pályázat címe: A migrén és a tenziós fejfájás kialakulásában szerepet játszó agyi mechanizmusok összehasonlítása

Vezető:
Dr. Juhász Gabriella, PhD, egyetemi docens
E-mail: agykutatas.sote@gmail.com
Intézet: Gyógyszerhatástani Intézet

A megvalósítás helyszíne: Semmelweis Egyetem, 1089 Budapest Nagyvárad tér 4.

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 97 512 266 Ft

Kivitelezés ideje: 2017.12.01. – 2021.11.30.

Kulcsszavak:
migrén, fMRI, stressz, genetika, környezeti faktorok, epigenetika, gén-környezet interakciók, biomarkerek

A projekt rövid tartalmi összefoglalója:

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, a Nemzeti Agykutatási Program 2.0 keretein belül megalakult kutatócsoport migrénes, tenziós fejfájással küzdő és egészséges személyek agyműködését és genetikáját vizsgálja, ami lehetővé teszi a migrénre specifikus biomarkerek és új gyógyszercélpontok azonosítását.

A kutatásról részletesebben.

A projekt a korábbi MTA-SE-NAP B Genetikai Agyi Képalkotó Migrén Kutatócsoport eredményeire épül.