Betűméret: A A A

Tanulmányi verseny

Első alkalommal szülészet-nőgyógyászati tanulmányi verseny a Semmelweis Egyetemen

Klinikánk 2021.06.10-én szülészet-nőgyógyászati tanulmányi versenyt szervezett az ötödéves német nyelvű oktatásban részt vevő hallgatók számára. Az évfolyamból 23-an jelentkeztek a versenyre, mely a Baross utcai Klinika tantermében került megrendezésre.
A lexikai tudás felmérése mellett, a hallgatóknak klinikai problémákat is meg kellett oldaniuk a teszt során. A tanulmányi verseny szervezője, Dr. Szabó Gábor egyetemi adjunktus, német tanulmányi felelős szerint a hallgatók jól felkészültek az egyáltalán nem könnyű kérdések megválaszolására. Az első három helyezett oklevelet kapott és a hatodéves szigorlat során kedvezményben részesül.

Eredmény:
1. Lukas Bohl
2. Valerie Helena Voit
3. Fabian Winfried Loeck

Dr. Szabó Gábor egyetemi adjunktus, a Semmelweis Egyetem német oktatás grémiumának tagja Egyetemünk névadó professzorának, Klinikánk volt igazgatójának domborműve előtt átadja az oklevelet a helyezetteknek.

Kategória: Hírek | A közvetlen link.