Laboratóriumunk Semmelweis Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézet részeként a Semmelweis Egyetem, Gyermekgyógyászati Klinika (Tűzoltó utcai részleg) fekvőosztályainak és járóbeteg rendeléseinek rutin, sürgőségi és ügyeleti, klinikai kémia, immunkémia, hematológia, hemosztázis és vizelet analízis megbízható, ellenőrzött és ellenőrizhető laboratóriumi szolgáltatását biztosítja az év minden napján. Laboratóriumunk a kor színvonalának megfelelően automatizált és informatikai rendszerrel ellátott, így a vizsgálatok rövid átfordulási idővel végezhetők el. A Központi Laboratórium informatikai rendszere lehetővé teszi az elektronikus úton történő vizsgálatkérést és eredményadást az egyetemen belül és az EESZT felületén keresztül elektronikus formában. Laboratóriumunk vizsgálati palettája aktualizált referencia tartomány listával kérőlapjai, intézetünk weblapján érhetők el. A laboratórium sürgősségi szolgáltatást nyújt az onkológiai, onko-hematológiai és haematológiai beteg gyermekek kezeléseinek gyors megindíthatósága és kontrollálhatósága érdekében. A vizsgálatok nagy része a mintavétel napján, míg a sürgős vizsgálatok egy órán belül elkészülnek. A laboratórium feladata ,,in vitro” diagnosztikai jellegű analitikai feladatok elvégzése és az eredmények interpretációja, melyet dolgozóink szakmai hozzáértése és lelkiismeretes munkája tesz lehetővé.

Laboratóriumunk a Semmelweis Egyetem, Gyermekgyógyászati Klinika (Tűzoltó utcai részleg) fekvőosztályainak és járóbeteg rendeléseinek rutin, sürgősségi és ügyeleti  kémiai, haematológiai, haemoszteziológiai, immunkémiai vizsgálatait végzi.

Laboratórium vezető: Bertalan Tímea Ágnes, telefonszám: 20/663-2979
Elérhetőség: 1/215-1380, 52998 és 52880 mellék.

Telephely: Semmelweis Egyetem, Gyermekgyógyászati Klinika (Tűzoltó utcai részleg)
Cím: 1094 Budapest, Tűzoltó u. 7-9.

Munkatársaink