Ünnepélyes faültetéssel erősítették meg az Ankarai Egyetem és a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar dékánjai a nemzetközi együttműködést

Az Ankarai Egyetem Fogorvostudományi Karának dékánjával, Kaan Orhan professzor úrral közösen ültetett fát Prof. Dr. Gerber Gábor a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar dékánja, valamint Prof. Dr. Dobó Nagy Csaba tudományos dékánhelyettes és az Orális Diagnosztikai Tanszék igazgatója, valamint Dr. Szabó Bence Tamás az Orális Diagnosztikai Tanszék igazgatóhelyettese a Fogorvostudományi Kar Oktatási Centrumában. Erre a Doctor Honoris Causa Causa ünnepség másnapján került sor, ahol Dr. Kaan Orhan díszdoktori címben részesült a Semmelweis Egyetemen.

Orhan professzor úrral az Önálló Radiológiai Részleg, illetve az Orális Diagnosztikai Tanszék kapcsolata egészen 2008-ra nyúlik vissza. Évek alatt mind szorosabb tudományos együttműködés alakult ki, amelynek dokumentált sikereit mutatja többek közt az öt társszerzőséggel megjelent tudományos publikáció, amely a Fogorvostudományi Kar öt különböző szervezeti egységén dolgozó kutatóinak bevonásával készültek el, amelyből kettő PhD fokozat megszerzésének alapjául szolgált. Orhan professzor úr felkérésére egy könyvfejezet megírására is sor került a “Micro-computed Tomography (micro-CT) in Medicine and Engineering” című szakmai könyvben. A European Academy of DentoMaxilloFacial Radiology 5. Junior Meeting szervezési jogát az EADMFR elnökeként támogatta, hogy 2018-ban Budapest rendezhesse meg. Három ERASMUS együttműködés valósult meg, melynek során Dr. Szabó Bence Tamás négy hónapot töltött radiológiai (CT és MRI) speciális estek megismerésével ERASMUS+ program keretén belül. Az Ankarai Egyetem fogorvostan-hallgatója pedig két hónapon keresztül több, mint száz páciensünk CBCT felvételein a canalis incisivus mandibulae követhetőségét vizsgálta. 2023 nyarán az ERASMUS+ Blended Intensive Programme során antropológiai kurzusokon vettek részt török, lengyel és magyar fogorvostan-hallgatók Törökországban. Nem utolsó sorban pedig, jelenleg is kutatások zajlanak neurális hálózatokkal működő fogászati radiológiai diagnosztikus eszközök vizsgálatáról Orhan professzor úr támogatásával.

A sikeres közös együttműködés egy újabb állomásaként, a faültetést követően Dobó Nagy dékánhelyettes úr felterjesztése alapján Gerber dékán úr vendégprofesszori kinevezést adott át Orhan professzor úr számára, aki a kibővült oktatási és tudományos feladatainak ellátásával tovább tervezi támogatni és segíteni az Orális Diagnosztikai Tanszék és a Fogorvostudományi Kart a jövőben is.