A Times Higher Education (THE) legfrissebb, 2024-es világranglistáján (THE World University Ranking) a Semmelweis Egyetem bekerült a világ 300 legjobbja közé. Az intézmény a kelet-közép európai egyetemek között is a legelőkelőbb pozícióban található, a régió vezető egyeteme. A Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es szakterületi rangsorában az élet- és orvostudományok területen a Semmelweis Egyetem a 262. helyen végzett, szintén a legjobb eredményt elérve hazai szinten. A gyógyszerészeti és az orvostudományi képzés terén a 201-250. helyre sorolták az intézményt, míg az anatómiai és élettan rangsorban a 101-140. helyet foglalja el. A ShanghaiRankings 2023-as szakterületi listája szerint fogorvostudomány terén a világ 300 legjobb felsőoktatási intézménye közé tartozik az egyetem, míg klinikai orvostudomány és orvostechnológia területén a top 400-ban szerepel.