Tisztelt Semmelweis Polgárok! Kedves Munkatársaim!

Amint arról Önök is értesülhettek, 2020. május 1-jével a Semmelweis Egyetem vezetésével a négy hazai orvosképző országos, reprezentatív koronavírus-szűrővizsgálatot indított annak érdekében, hogy pontos kép alakuljon ki a járvány kiterjedéséről, dinamikájáról, a fertőzöttek és az átfertőzöttek valós számáról. A H-UNCOVER vizsgálat keretében országszerte 17 778 fő kap meghívást szűrővizsgálaton való részvételre. Őket a KSH statisztikusai választották ki szem előtt tartva, hogy a mintavétel az ország 7 régiójára és életkorra és nemre is reprezentatív legyen. A vizsgálatba önkéntes alapon tehát nem lehet jelentkezni, ugyanakkor közös érdek, hogy a KSH által beválogatott honfitársaink részt vegyenek a vizsgálatban, hiszen rajtuk is múlik a járvány kezelhetősége, nyomon követhetősége.

Egyetemünknek is feladata és felelőssége, hogy minél többen értesüljenek az országos reprezentatív vizsgálatról, mozgósítsuk azokat, akik meghívást kaptak, és növeljük a
bizalmat a részvétel iránt.

Kedves Semmelweis Polgárok!

Kérem, Önök is vegyenek részt ezirányú tevékenységünkben:

• Pácienseiket, ismerőseiket tájékoztassák a vizsgalatról, annak jelentőségéről, a részvétel fontosságáról!
  • A letölthető plakáton a vizsgálattal kapcsolatos minden fontos információ szerepel, akinek lehetősége van, ossza meg személyes és/vagy intézeti, klinikai közösségi
    média felületein annak érdekében, hogy minél több emberhez eljusson. A posztban hívják fel a figyelmet: a koronavírus elleni küzdelemben közös érdek, hogy aki
    meghívást kapott, az menjen is el a szűrésre, a kiválasztottak mintegy 500-1000 honfitársukat képviselik. A vizsgálatba önkéntes alapon nem lehet jelentkezni, hiszen
    akkor nem kapnánk országosan reprezentatív eredményeket, de lesz ismétlő szűrés és a tervekben új helyszínek is szerepelnek. A 65 év felettiekhez, illetve a krónikus
    betegekhez házhoz megy a szűrőautó.
  • Osszák meg egyetemünk Facebook-oldalának vonatkozó posztjait.
  • A vizsgálat részleteiről szóló honlapcikkünk itt érhető el, szintén megosztható, ebben is látható az említett plakát.
  • Illetve az egyetemhez érkezett leggyakrabban ismételt lakossági kérdéseit is csokorba gyűjtöttük, a GYIK is megosztható.

Most mindannyiunkra szükség van a koronavírus elleni küzdelemben, amelynek része, hogy a reprezentatív vizsgálatba beválogatott lakosok el is menjenek a vizsgálatra! Együtt sikerülni fog!

Budapest, 2020. május 3.

Tisztelettel: