2kép

2021. november 4-én a Medicina Konferencia keretében kerültek átadásra az idei Medicina díjak, közöttük az év medikusa díj is, melyet a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság a Magyar Orvostanhallgatók Szövetségével 2019-ben alapított meg.

Az 50 benyújtott pályázat közül az idei évben Kotmayer Lili nyerte el az év medikusa díjat, aki elsőéves orvostanhallgatóként csatlakozott az intézetünk Molekuláris Onkohematológia kutatócsoportjához. Kiemelkedő szakmai eredményei – amelyek közül kiemelendő a 2021-ben elnyert ProScientia aranyérem – mellett tudományszervezői és tudományos közösségi aktivitás terén is kiemelkedő a teljesítménye: 2018 óta a Semmelweis Egyetem Korányi Frigyes Szakkollégiumának tagja, 2019-től az I. Sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet TDK-titkára, az egyetem Tudományos Diák Tanácsának és Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Programjának tagja. A COVID-19 járvány kezdete óta önkéntes szerződéssel segítette az onkológiai betegellátást.

Az elismeréshez sok szeretettel gratulálunk!

Forrás:

Átadták az „Év Medikusa 2021” díjat

Kiválósági díjjal ismerték el két egyetemi polgár munkáját