Együttműködési tervek a Fogorvostudományi Kar és a tervek szerint hamarosan létrejövő Transzlációs Medicina Központ között

Prof. Dr. Hegyi Péter, a Semmelweis Egyetemen a tervek szerint hamarosan létrehozásra kerülő Transzlációs Medicina Központ leendő vezetője és munkatársai 2021. március 24-én nyilvános online beszélgetésen ismertették programjukat, terveiket a Fogorvostudományi Kar érdeklődő oktatóival, kutatóival, melyet korábban már a Kar vezetésének is bemutattak a márciusi Kari Tanácsülésen.

A Kar egyes témavezetői és PhD-hallgatói egy EU-s program keretében már több éve sikeres együttműködést folytatnak Dr. Hegyi Péter munkacsoportjával, mely jó néhány jelentős publikációt is eredményezett.
Azáltal, hogy a jövőben a tudományos tevékenységük egyik kiemelt, intézményesített helyszíne várhatóan a Semmelweis Egyetem lesz, a Fogorvostudományi Kar munkatársai számára is széleskörű lehetőség nyílik arra, hogy aktívan részt vegyenek a programban.     Hegyi Péter tájékoztatása szerint bárki jelentkezhet a képzésbe, aki az angol nyelvű program feltételeit elfogadja és a kutatáshoz és annak módszertanához megfelelően dedikált idővel rendelkezik és igazgatója ezt biztosítani tudja számára. A résztvevő lehet a doktori képzését most kezdő és jelenleg is a képzését végző PhD-hallgató, rezidens, szakorvos, korhatár nélkül.

Dr. Gerber Gábor, a Kar dékánja, tájékoztatta a résztvevőket, hogy támogatja a programot, munkatársait ösztönzi a részvételre, hiszen maga is sikeres tapasztalatokkal rendelkezik ezzel kapcsolatban.

A Transzlációs Medicina Központtal történő együttműködés fontos szerepet tölthet be a Kar tudományos eredményeinek, nemzetközi elismertségének növelésében és egyúttal a betegellátás színvonalának további emelésében is.