Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Ashal Saffana Mohammed Ahmed Ali végzős fogorvostan-hallgatónk méltósággal viselt, hosszant tartó betegség után február végén elhunyt.

Ashal Saffana nyolc évvel ezelőtt érkezett Magyarországra a Stipendium Hungaricum diákjaként a háború sújtotta Jemenből. Egy év nyelvtanulás után kezdte meg tanulmányait a Fogorvostudományi Kar magyar nyelvű képzésén. Saffana mindene a tanulás volt, kitartása, kulturális értékeihez való ragaszkodása egy cseppet sem változott a hosszú évek alatt. Éveken át tartó betegségéről sosem beszélt, a tanulmányait sem függesztette fel, egyedül a barátai tudták, hogy milyen nehézségeken megy keresztül. Személyében egy kitartó, mosolygós, elhivatott fogorvos-jelöltet vesztettünk el.

A Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Karának nevében őszinte részvétemet fejezem ki a gyászoló családnak, barátoknak.

Dr. Gerber Gábor
dékán