A Semmelweis Egyetem TDK Konferenciáin való részvétel információi

A konferencia nyelve

  • magyar
  • angol*

Önálló idegennyelvű szekciókat megfelelő számú előadás esetén tudunk szervezni.
*Többek kérésének eleget téve magyar anyanyelvűek is adhatnak elő angolul a konferencián.

A JELENTKEZÉS FELTÉTELEI (az alábbiaktól eltérni NEM lehet):

  • A hallgató a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákkörének tagja, és TDK-tagságát a kutatóhely a Tudományos Diákköri Tanácsnak bejelentette.
  • A konferencián csak az tarthat előadást, aki a konferencia félévében felvette a Neptun rendszerben a TDK munka tárgyat.
  • A bejelentett előadásoknak legfeljebb két szerzője és két témavezetője lehet.
  • Egy hallgató ugyanarról a kutatóhelyről csak egy előadásnak lehet elsőszerzője, amennyiben a hallgató több kutatóhelyen végez kutatómunkát, úgy maximum két előadás elsőszerzője lehet (a hallgató legfeljebb két különböző kutatóhelyen lehet egyszerre diákkörös).
  • Amennyiben a hallgató az országos versenyre (OTDK) jelölést szerez, úgy a SE TDK Konferencián bemutatott előadás elsőszerzője meg kell, hogy egyezzen az OTDK-n bemutatott előadás elsőszerzőjével (a szerzők között csere NEM lehetséges). Egy hallgató egy előadással indulhat az OTDK-n.
  • Egy hallgató maximum egyszer lehet társszerző.
  • PhD hallgató nem lehet szerző vagy szerzőtárs a TDK-előadásban. Kivételt képeznek ez alól azok a hallgatók, akik MD-PhD képzést végeznek, azonban a graduális oktatásban is részt vesznek még.

Az ABSZTRAKT KÖVETELMÉNYEI

  • Az absztrakt felépítése: bevezetés, célkitűzés, módszer, eredmények, következtetések. Az absztrakt  egyes részeinél az alcímek feltüntetése kötelező, mely a karakter számba beleszámít (azon absztraktok, melyek a fenti formai követelménynek nem felelnek meg, nem fogadhatók el).
  • Az absztraktnak hossza maximum 2400 karakter lehet szóközzel együtt.
  • Elvárt, hogy az előírt karakter számon belül számszerűsített adatok kerüljenek bemutatásra. Tehát eredmények bemutatása kötelező, amennyiben ezek csak a jövőben várhatóak, úgy spekuláció nem adható meg.
  • Esetismertetés nem fogadható el.
  • Korábbi években előadott, tartalmilag azonos előadás nem adható be (a beadott előadás kivonatokat a korábbi Orvosképzésben publikált absztraktokkal összevetjük).

AZ ABSZTRAKTRA VONATKOZÓ TITKOSÍTÁS

  • A Tudományos és Innovációs Rektorhelyettesi és Üzletfejlesztési Központ javaslata alapján a szabadalomhoz köthető kutatások esetén a hallgató kérvényezheti az absztrakt titkosítását a konferencia jelentkezési felületén.
  • A Tudományos és Innovációs Rektorhelyettesi és Üzletfejlesztési Központ az absztraktok áttekintése után javaslatot tehet a titkosításra a hallgató jelzése nélkül is, melyet azonban a hallgatónak nem kötelező elfogadnia.
  • A titkosított absztrakt az Orvosképzés folyóiratban nem / vagy módosítva fog megjelenni az Tudományos és Innovációs Rektorhelyettesi és Üzletfejlesztési Központ javaslata szerint.
  • A konferencia szekciói nyilvánosak, azaz bárki részt vehet az előadások bemutatásán. Ugyanakkor, amelyik szekcióban titkosított absztrakt kerül bemutatásra, ott jelenléti ív vezetése kötelező lesz, melynek aláírásával a résztvevő elfogadja a titoktartás feltételeit. Az adott szekció során kép, illetve hangfelvétel készítése tilos!

FONTOS! Az OTDK-n titkosított pályamunka bemutatására nincs lehetőség! Ha az OTDK-ra egy titkosított pályamunka tovább jut, az országos versenyen titkosítás már nem kérvényezhető. Kérjük ennek figyelembe vételét!

AZ ELŐADÁSOK IDőtartama:

Az előadások ideje 10 perc, amelyet 5 perc vita követ.

A beérkezett összefoglalók a TDT elnökének vezetése alatt álló szakmai bizottság előzetes bírálatán esnek át. Akik munkáját az összefoglalója alapján a szakmai bizottság bemutatásra nem fogadta el, értesítést küldünk.

A TDK előadás bemutatásának pontozási szempontjai:

Egy előadásra adható pontszám: maximum 25 pont
  • Az előadás kivonatára adható pontszám: 5 pont
  • Az előadás tartalmának értékelése adható pontszám: 10 pont
  • A hallgató előadókészségének vitakészségének adható pontszám: 10 pont
Előadás kivonata (0-5 pont)

Az absztrakt megfelel a konferencia felhívásában közzétett formai követelményeknek, nyelvezete szabatos és korrekt, minden lényeges információt tartalmaz, amelyek az előadásban szerepelnek. Stílusa megfelel a tudományterület szabványainak.

Az előadás tartalma (0-10 pont)

A témaválasztás aktuális és a tudományterület szempontjából fontos, esetleg potenciális szerepe van a gyógyításban, illetve a betegségek patomechanizmusának megértésében. Az eredmények ismertetése tárgyilagos és lényegre törő, az előadó a diszkusszióban említi a terület kurrens irodalmi forrásait, az alkalmazott módszerek a tudományterület jelenlegi korszerű módszerei közé tartoznak. A képi dokumentáció alátámasztja az elmondottakat, szemléltetően és tárgyilagosan követi az előadó mondanivalóját; jól látható, érthető, nem szorul magyarázatra. A statisztikai eljárások korrekt módon és meggyőzően bizonyítják az előadó állításait.

Előadókészség, vitakészség, stílus (0-10 pont)

Folyamatos, jól érthető előadásmód, választékos beszédstílus. Az előadó a kérdésekre jól válaszol, a kérdéseket arra használja, hogy irodalmi tájékozottságát és a kísérleti munkában való jártasságát, a saját maga által elvégzett önálló munkát bizonyítsa. A szekció egésze során való aktivitás számít! A zsűri munkájának megkönnyítése érdekében a feltett kérdések előtt javasoljuk, mutatkozzanak be.

A bírálói pontrendszert a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri Tanácsa 2006. áprilisi ülésén fogadta el.