A Propedeutikai Tanszék több munkatársa vett részt a 2024. szeptember 12-14 között megrendezett CED (Continental European Division)/NOF (Scandinavian Division)-IADR (international Association for Dental- Oral and Craniofacial Research) kongresszusán, mely ebben az évben Genfben került megrendezésre. A színvonalas tudományos rendezvénynek a városközpontban lévő International Conference Centre Geneva (CICG) adott otthont. A fogászati kongresszus a skandináv részleggel együttműködésben évente kerül megrendezésre.

Dr. Demeter Tamás egyetemi adjunktus, a “Munkacsoport a Környezettudatos és Fenntartható Fogászatért” alapítója és egyik vezetője előadásában bemutatta a Karunk Oktatási Centrumában 2023-ban, a Munkacsoport által végzett hulladékaudit eredményeit és legfőbb következtetéseit. A klinikai betegellátás során az alkalmazott eldobható eszközök, különösen az egyszer használatos műanyagok nagy száma miatt jelentős mennyiségű hulladék keletkezik, melyet tudatos, a sterilizálható eszközöket előtérbe helyező beszerzési stratégiákkal, erőforrás-használattal és oktatással érdemben lehetne csökkenteni. A kutatásból az is kiderült, hogy a hallgatói kezelőterekben (oktató kezelők) szignifikánsan nagyobb mennyiségű betegellátási hulladék keletkezik az orvosi kezelőkhöz képest.

Dr. Erdei Csilla egyetemi tanársegéd, PhD hallgató „Association Of ESSDAI With Orofacial Sicca-Symptoms And Histopathology in Sjögren’s Syndrome” című előadásában a betegségaktivitási index sicca tünetekkel és a kisnyálmirigyeket érintő szövettani elváltozásokkal való összefüggéseit vizsgálta a „Szájszárazság Klinikai Munkacsoport” betegein, és az eddig elért eredményekről számolt be. Témavezetője Prof. Dr. Márton Krisztina és Dr. Mensch Károly.

A szakmai program mellett munkatársaink felfedezték a második legnagyobb népességű svájci város szépségeit, mely a Genfi-tó partján fekszik.