TDK hallgatóink kiválóan szerepeltek az idei Országos Tudományos Diákköri Konferencián Derbrecenben (2019. április 23-26).
Hallgatóink előadásait összesen kettő I. és három  II. helyezéssel jutalmazták.

Eredmények:

Bátai Bence, SE ÁOK IV. évfolyam
Patológia, hisztológia, igazságügyi orvostan szekció
A célzott epigenetikai terápia lehetőségének megteremtése follicularis lymphomában: EZH2 mutációanalízis a hazai betegek körében.
I. díj.
Témavezető: Dr. Bödör Csaba

Házman Gréta, SE ÁOK IV. évfolyam és Drácz Bálint, SE ÁOK V. Évfolyam
Konzervatív orvostudományok – Gasztroenterológia szekció A fogazott polipok hisztopatológiai reklasszifikációja és ennek klinikai jelentősége a vastagbélrák prevenciójában.
II. Díj
Temavezető: Dr. Micsik Tamás és Dr. Patai Árpád

Molnár Csilla, SE ÁOK VI. évfolyam,
Konzervatív orvostudományok – Gasztroenterológia szekció, Eosinophil oesophagitis retrospektív klinikopatológiai vizsgálata.
I. díj
Temavezető: Dr. Micsik Tamás és Dr. Patai Árpád

Kiss Dorottya Judit, SE ÁOK IV. Évfolyam
Konzervatív Orvostudományok. Gyerekgyógyászat, Infektológia, Pulmonológia szekció, Gyermekkori rhabdomyosarcomák mTOR és metabolikus aktivitásának klinikai jelentősége.
II. díj.
Témavezetők: Dr. Csóka Monika és Dr. Sebestyén Anna

Moldvai Dorottya, SE GYOK IV. Évfolyam
Elméleti orvostudományok – kísérletes onkológia, jelátvitel szekció
Mammalian target of rapamycin (mTOR) kináz C1 és C2 komplexek aktivitás változása poszttranszplantációs vesedaganatokban.
II. díj
Temavezető: Dr. Sebestyén Anna

Sok szeretettel gratulálunk!

Az OTDK-ról szóló összefoglaló az egyetemi honlapon az alábbi linken olvasható.