2026. június 15-én a 9.F osztály különleges szakmai programon vettrészt a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati karának Egészségtudományi Intézetében. A látogatás során tanulóink betekintést nyerhettek az egészségügy és a mesterslges intelligencia jövőjét fomáló innovációk világába.

A programot Dr. Tóth Zoltán egyetemi docens, valamint Nagy-Kutasi Andrea mesteroktató irányításával valósították meg. A csoport munkáját Mészáros Evelin és Vincze Sára negyedéves hallgatók segítették, akik végig nagy odafigyeléssel és lelkesedéssel vezették a diákokat.

A látogatás első állomásaként a diákok megtekintették a gépteret, ahol számos bemutatásra került a Semmelweis Egyetem, továbbá érdekes kérdésre kaptak választ, majd feljutottak az épület 22. emeletére, ahonnan lenyűgöző kilátás tárult eléjük. A Diákcentrumban rövid pihenőt követően játékos formában ismerkedtek az egészségügyhöz és a mesterséges intelligenciához kapcsolódó fogalmakkal egy különleges tabu játék segítségével.

A nap egyik legizgalmasabb része a mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazási lehetőségeinek bemutatása volt. A résztvevők megismerhették a célzottan meghatározott feladatok elvégzésére képes intelligens rendszerek milyen szerepet töltenek be a modern egészségügyben. Tanulóink több alkalommal is meglepő tájékozottságról és széleskörű ismeretekről tettek tanúbizonyságot.

A program zárásaként Dr. Palicz Tamás a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar Digitális Egészségtudományi Intézetének 2026 januárja óta hivatalban lévő igazgatója közvetlen beszéde méltó befejezése volt a tartalmas napnak.

A 9.F osztály tanulóit különösen magával ragadta az egyetemi légkör, amelynek egyik legemlékezetesebb helyszíne az impozáns auditórium volt. A látogatás nemcsak számos új ismerettel gazdagította a diákokat, hanem közelebb hozta számukra a felsőoktatás világát és a digitális egészségügy izgalmas lehetőségeit is, valamint felkeltette érdeklődésüket, motivációjukat.

Köszönjük a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar Digitális Egészségtudományi Intézetének és valamennyi közreműködőnek a szívélyes fogadtatást és a felejthetetlen élményt!