Az idei évben először, március 19-én a Nemzeti Emlékezet Bizottsága szervezésében iskolánk végzős tanulói meglátogathatták az 1956-os forradalmat követő megtorlások szörnyű eseményeit és emlékeit őrző Kisfogház Emlékhelyet és a 301-es parcellát.

A program keretében tanulóink részt vettek egy kortörténetekkel és tragikus életutakkal megismertető vezetésen az Új Köztemetőben, ahol leróhatták tiszteletüket az ’56-os mártírok előtt. Ezután szembesülhettek a Kisfogház nyomasztó
hangulatával, beleképzelhették magukat az ott raboskodó és ítéletükre váró szabadságharcosok helyzetébe.

„Ezek a sírok azért homorultak, mert az áldozatok helyét nem sírhalmok,
hanem gödrök jelölték, beomlott és gazzal benőtt föld utalt arra, hogy itt valami
súlyos titok van a föld alatt. Titok, amelyről senkinek sem volt szabad beszélni.”

A program megszervezésében köszönetet mondunk a NEB munkatársának, Arató Györgynek. A további megvalósításban részt vett Márton Andrea tanárnő és a végzős évfolyamok osztályfőnökei.