Tréfás nyelvi vetélkedő

A humán munkaközösség 2024. február 20-án kedden, Bekéné Horváth Melinda tanárnő vezetésével tréfás nyelvi vetélkedőt szervezett, melyen a 10-11. évfolyam csapatai vettek részt. A jó hangulatú délután során megtudtuk, hol hordták a pruszlikot, a kamáslit vagy éppen a kösöntyűt; kerestünk betűvesztő szókapcsolatokat (kúszó úszó, fösvény ösvény, mesés esés) és dadogós szavakat (ásás, dada, szesze, tata); felidéztünk szólásokat és közmondásokat is (Legelteti rajta a szemét, Nem látja a fától az erdőt, Hátravan még a feketeleves). A tréfás vetélkedő III. helyezettje megosztva a 11. D és a 10. C csapata lett, II. helyezést ért el a 10. A csapata, az I. helyet pedig a 11. C csapata szerezte meg. A vetélkedő megvalósításában közreműködött Dr. Virághné Pomogács Judit tanárnő, Dr. Keszy-Harmath Dániel tanár úr és Tóth Krisztián gyakornok tanár úr. Gratulálunk a diákoknak, és köszönjük a szervezőknek!