Új partneri viszonyt alakított ki iskolánkkal a spanyol I.E.S Eduardo Primo Marqués intézmény. Ennek keretében 2024 januárjában 15 spanyol tanuló és 2 kísérőtanár érkezett hazánkba, és iskolai, valamint kulturális programokon vett részt. A magyar tanulók és szüleik izgatottan fogadták a reptéren vasárnap éjszaka a spanyol cserediákokat. Az ismerkedés már hetekkel korábban elkezdődött online formában, így még nagyobb volt az izgalom, hogy vajon milyenek lesznek élőben a „spanyoljaink”. Szerencsére mindenki megtalálta a hangot a partnerével a szűk egy hét alatt, és életre szóló barátságok, jó kapcsolatok szövődtek. A programok között iskolai szinten rendhagyó angol nyelvű magyaróra, csapatépítő foglalkozás, elsősegély-bemutató és sportfoglalkozás is volt, míg iskolán kívül korcsolyázás, bowlingozás, biliárdozás, dartsozás, budai, pesti és révkomáromi kulturális kirándulás, rétesezés a Normafánál, valamint a nagy sikerű búcsúest is helyet kapott, ahol a diákok önfeledten táncoltak, buliztak, és bemutatták, milyen finomságokat készítettek közösen. A program során a magyar diákok és tanárok angolul idegenvezetést is tartottak a nevezetes helyszíneken (Bazilika, Hősök tere, Vajdahunyad vára, Parlament, Budai vár, Duna-part), a szülők pedig a szabadidőben külön programokat szerveztek a cserediákok számára. A reptéri búcsú könnyekkel teli volt, és mindenki a májusi viszontlátás elébe néz, amikor is mi magyarok Valenciába és Carletbe látogatunk majd szintén egy hétre. A program megvalósítói Zilahy Zsuzsa tanárnő és Dr. Keszy-Harmath Dániel tanár úr.