Iskolánk 11.D osztályos, pedagógiai szakgimnáziumi tanulói, szakmai gyakorlatszerzés céljából a Kőbányai Gépmadár Óvoda farsangi projekt hetébe kapcsolódtak be.

Az intézményvezető, Király Ildikó általános tájékoztatója után hét csoportba kerültek beosztásra a tanulók. Itt betekintést kaphattak a különböző életkorú és fejlettségi szintű
gyerekek fejlesztésébe, ami jó alap a gyógypedagógiai asszisztens szakirányuk megszerzéséhez. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy megismerjék az integráltan együtt nevelhető autizmus spektrumzavarral küzdő, beszédfogyatékos és egyéb pszichés fejlődési zavarral küzdő sajátos nevelési igényű gyermekeket is, továbbá a Semmelweis Egyetem Pető
András Karának egyedülálló, Pethő- módszerének elsajátításában is szeretnénk majd gyakorlatot szerezni.

Diákjainkra „kisóvónéniként” tekintettek a gyerekek és szívesen vettek részt az általuk irányított kézműves foglalkozáson. A farsangi bohóc készítésében kicsik és nagyok is meglelték az örömüket. Közösen jó hangulatban űztük el a telet és fájó szívvel vettünk búcsút az óvodától.

Kísérő oktatók: Rémai Csabáné osztályfőnök és Buócz-Imri Erzsébet