Budapest egyik legrégebbi iskolájában arra helyezzük a hangsúlyt, hogy tanulóink a lehető legszélesebb körű szakmai tapasztalatot szerezzék meg a diákévek alatt. Ezt segítik elismert szakoktatóink, a mai egészségügyi-, sportéletet meghatározó gyakorlati helyeink és Erasmus programunk is.

Intézményünk a főváros központjában helyezkedik el, kiválóan megközelíthető. Szakmai gyakorlóhelyet a Semmelweis Egyetem klinikái illetve oktató-kórházai biztosítanak tanulóink számára.

A 2023/2024. tanévben a következő képzések indítását tervezzük, mely ingyenesérettségi végzettséghez kötött, és iskolai rendszerű (nappali tagozatos):

A gimnáziumban vagy nem az ágazatnak megfelelő technikumban, szakgimnáziumban érettségizetteket számára:

1/13. évfolyamon induló képzések tanulói jogviszonyban, nappali munkarendben:

Egészségügyi ágazatban:

• Általános ápoló – 3 éves,
  • Csecsemő és gyermekápoló – 2 éves,
  • Egészségügyi asszisztens / fogászati asszisztens – 2 éves,
  • Egészségügyi asszisztens / radiográfiai asszisztens – 2 éves,
  • Rehabilitációs terapeuta / gyógymasszőr – 2 éves,

A tanuló jogviszony előnyei:

• ingyenes képzés, legfeljebb 25 éves korig
  • oktatás a hét minden napján
  • tanulói jogviszony és ebből adódó kedvezmények (pl. diákigazolvány)
  • ösztöndíj havonta az ágazati alapvizsgáig az alapdíj 8%,  majd a tanulmányi eredmény függvényében akár az alapdíj 58%-a is lehet; az alapdíj 100.000 Ft
  • sikeres szakmai vizsga esetén egyszeri pályakezdési juttatás (amely az alapdíj 300%-a is lehet, a vizsga eredmény átlagától függően)
  • egészségügyi szakmai gyakorlat szakképzési munkaszerződéssel, az iskola szervezésében, a Semmelweis Egyetem Klinikáin.
  • a sikeres szakmai vizsga:
    • emelt szintű ágazati érettségi tárgynak számít
    • többletpont a szakirányú felsőoktatásban

Ágazati (egészségügy) érettségivel rendelkezők számára

Előzetes tudás beszámításával a 2/14. évfolyamon, vagy akik 2020-tól a szakmajegyzék szerinti képzés 1/13. évfolyamát (bármely egészségügyi szakma esetén) sikeresen befejezték:

• Általános ápoló – 2 éves,
  • Csecsemő és gyermekápoló – 1 éves,
  • Egészségügyi asszisztens / fogászati asszisztens – 1 éves,
  • Egészségügyi asszisztens / radiográfiai asszisztens – 1 éves,
  • Rehabilitációs terapeuta / gyógymasszőr – 1 éves,

BEIRATKOZÁS:

• 2023. június 28., 9:00-14:00
  • 2023. július 5., 14:00-17:00
  • 2023. július 26., 9:00-13:00
  • 2023. augusztus 23., 14:00-17:00
  • A beiratkozásra szükséges elhozni:
    • Érettségi bizonyítvány és fénymásolata
    • Egyéb végzettséget igazoló bizonyítvány és fénymásolata (amennyiben rendelkezik ilyennel)
    • Személyes okmányok és fénymásolatuk (személyi, adó, lakcím, TAJ kártya)

Érdeklődni a titkarsag.bokay@semmelweis-univ.hu email címen, valamint a 06 1 313-1067-es telefonon lehet.