A 9. D osztály Pedagógia gyakorlat tantárgy keretében és Kovács Márta tanárnő kíséretével óvodalátogatáson vett részt 2022.június 1-jén a Terézvárosi Önkormányzat Mesevilág Óvodájában, ahol egy fél napra aktívan be is kapcsolódtak az óvoda életébe. Bemutatták mesés bábelőadásaikat és mind a csoportszobai környezetben, mind a gyereknapi programokban, játékokban tapasztalatokat (és sok örömet) szereztek. Az osztály nyitott, gyerekközpontú szemlélettel volt jelen, segítve az óvodapedagógusok munkáját. A kezdeti esetleges bátortalanság után a tanulók örömmel, szívesen játszottak együtt a gyerekekkel, részt vettek az óvoda életében, programjain. Az általuk hozott bábelőadások szépen sikerültek, a gyerekek csüngtek rajtuk, szerették őket, könnyen megtalálták velük a közös hangot.

Az alábbiakban diákjaink véleménye, beszámolója következik:

„Számomra jó érzés volt, hogy a gyerekek ennyire nyitottak voltak ránk. Örültem, hogy tetszett nekik a bábozás.”

„Nagyon jól éreztem magam, édesek voltak a gyerekek és az óvónők is nagyon segítőkészek voltak. Egy élmény volt számomra. IMÁDTAM! „

„Az óvodában jól éreztem magam, nem hittem volna, de nagyon kellemes volt főleg mivel Márta tanárnő volt a kísérő. Így a stresszt, hogy rontani fogunk és hasonlók teljesen el tudta tüntetni. Jó érzés volt, hogy a gyerekeknek tetszett az előadásunk és boldogok lettek tőle. „

„Nagyon mókás volt!”

„Cukik voltak a gyerekek!”

„Tök jó volt minden, a gyerekek cukik és kedvesek voltak.”

„Aranyosak voltak a gyerekek és nagyon jól éreztem magam.”

„Aranyosak voltak a gyerekek. IMÁDTAM:”

„Nagyon cuki manók voltak.”

„A terézvárosi Önkormányzat Mesevilág Óvodájában voltunk. Békés, nyugodt környék volt, kedves gyerekekkel és pedagógusokkal. Megismerkedhettünk a gyerekekkel, akik nyíltak, befogadóak voltak. Játszottunk velük, beszélgettünk, és előadtuk a mesét, amihez bábelőadással készültünk. Az udvarra is kimehettünk velük, ahol egy zenekar várt minket. Táncoltunk a gyerekekkel, énekeltünk velük. Szomorúak voltunk, mikor haza kellett jönnünk tőlük; jó volt nálunk kisebb gyerekekkel együtt játszani és nevetni.”