A 11. B osztály nyári összefüggő gyakorlata

Egy hónappal ezelőtt megkezdődött a nyári sportgyakorlatunk. Az első két hétben az Egyetem Zágrábi úti Sportközpontjában sajátítottuk el a gimnasztika és az edzéselmélet fortélyait. Két csoportban, egy délelőtti és délutáni turnusban váltottuk egymást. Megismerkedtünk nagyon ügyes, okos gyerekekkel, akik a Sportközpont által szervezett fejlesztő táborban vettek részt. Segítettük őket mindenben, sor- és váltóversenyeket kreáltunk nekik, valamint a számukra új feladatokban is segítséget nyújtottunk, hibát javítottunk. Az első két hét végén elbúcsúztunk oktatóinktól, valamint a kicsiktől. Kezdetét vette a következő két hét, amin nosztalgiázhattunk, hiszen az előző évi gyakorlatvezető tanárnőnkkel élhettük át a két hét csodálatos napjait. Különböző helyszíneket látogattunk meg: Orczy Park, Tichy Lajos Sportcentrum, valamint szeretett iskolánk tornatermében is dolgoztunk. Állóképességet, gyorsaságot, erőt, ruganyosságot, ügyességet, kinesztézist, koordinációt fejlesztettünk. A fizikális terület mellett elmélettel is foglalkoztunk, átismételtük az előző évek Fitness-Wellness Instruktori vizsgák szóbeli tételeit. Az utolsó napon részt vettünk egy szenzációs bowlingozáson, mely megkoronázta az elmúlt egy hónapot.