Tisztelt Szülők, kedves Diákok!

Az alábbi örömhírt szeretnénk megosztani: a Semmelweis Egyetem Bókay János Többcélú Szakképző Intézménye, az EMMI által kiírt felhívásra, az Ökoiskola Címet megpályázta és elnyerte. A cím viselésére iskolánk 2022. szeptember 1-től 2025. augusztus 31-ig jogosult.

A címátadóra a II. kerületi Gyermekek Háza Alternatív Általános Iskola és Gimnáziumban került sor, március 26-án.
Iskolánkat Tóth Marietta tanárnő képviselte.

A regisztrációban Halácsy Ágnes kalauzolta a vendégeket. A címátadó ünnepélyt humoros műsor és rögtönzött torna óra színesítette. A vendégeknek szendvicsebéddel, üdítővel kedveskedtek.

A meghívottak kézzel festett kavicsot ajándékoztak, amelyekkel a rendezvényt befogadó iskola tanulói díszíthetik iskolájuk kertjét.

Bízunk abban, hogy a már megkezdett jó gyakorlatok, az egészségmegőrzésre és a környezettudatosságra irányuló szemléletformálás nyitott fogadtatásra talál.

A résztvevőkkel együtt, 1300-ra bővült a magyarországi ökoiskolák száma.

Köszönjük az elismerést!

Az OH hivatalos, képes beszámolója: