A Nemzeti Filmintézettel közös szervezésben zajló Filmklub sorozatunk következő kiemelt eseménye a TOXIKOMA című film vetítése, melyen meghívott vendégünk:

Dr. Herendi Gábor, a film rendezője.

Dr. Herendi Gábor új közönségfilmje, a Toxikoma, Szabó Győző azonos című önéletrajzi írásán alapul, mely a két főhős, a drogos alfahím (Szabó Győző szerepében Molnár Áron) és az istent játszó pszichiáter (Csernus Imre szerepében Bányai Kelemen Barna) egymásnak feszüléséről és baráttá válásáról szól. A könyv a népszerű színész életének legnehezebb éveit eleveníti fel, egy hosszú évekig tartó drogos zuhanást, melynek végén minden szétesik Győző körül, aki végül rászánja magát az elvonókúrára. Itt találkozik Csernus doktorral, s innen indul a film, ami azt az ego harcot mutatja be, ami a két domináns férfi között zajlott a pszichiátrián.

Időpont:

2023.04.24. (hétfő)

Film hossza: 124 perc

Helyszín:

Semmelweis Szalon

1085 Budapest, Üllői út 26. 1. emelet (108.)

A filmvetítés után meghívott vendégünk egy állófogadással egybekötött beszélgetésen megosztja velünk a filmmel kapcsolatos élményeit, gondolatait.

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!