Napjainkban a függőségek egyre fenyegetőbb problémát jelentenek, az idősebb és a fiatalabb korosztályok számára egyaránt. Szekciónk célja az általános és középiskolás korú diákok drog-, alkohol-és dohányzás prevenciós oktatása, interaktív és érthető formában. Az előadásaink célja, hogy a diákok pontosan megismerhessék a jelenlegi drog- és alkoholfogyasztási, dohányzási szokásokat Magyarországon és megérthessék milyen okokból fordulnak különböző élvezeti szerekhez az emberek. Gondolkodásra szeretnénk késztetni őket, ezáltal egy hosszabb távú egészségtudatos szemléletmódot átadva nekik.

your-20198_640

Igyekszünk a lehető legérthetőbben elmagyarázni a különböző szerek hatásmechanizmusát, káros rövid és hosszú távú hatásait. Nem az alaptalan ijesztgetés a célunk, hanem a figyelmük felhívása a valós veszélyekre. Ezenkívül hasznos gyakorlati tudnivalókkal látjuk el őket a függőségekkel kapcsolatban. Szívesen válaszolunk a diákok kérdéseire az előadás alatt, illetve után.

Az alábbi órák közül lehet választani:

• Dohányzás prevenciós óra
    A dohányzás sajnálatos módon rengeteg 18 év alatti fiatalt érint. Az előadás során a diákoknak a dohányzás minden formáját bemutatjuk a vizipipától az e-cigarettáig. Óráinkon rengeteg hasznos ismerettel teli, interaktív előadásnak lehetnek részesei a diákok. Ha az idő engedi, az órát egy Kahoot kvízzel zárjuk le.

• Alkohol prevenciós óra
    Egy statisztika alapján a 15 éves korosztályban a „legalább kétszer lerészegedett” kategória harmadik helyét foglaljuk el lányok, és első helyét fiúk tekintetében az európai államok közt. Célunk, hogy ezen elrettentő számadaton javítani tudjunk a diákok tanításával. Óráinkon a diákok a látványos prezentáció közös átbeszélése után egy kvízzel ellenőrizhetik tudásukat és tehetik fel a bennük maradt kérdéseket, valamint azt is megtanítjuk nekik, hogyan kell biztonságosan ellátni egy részeg embert.

• Drogprevenciós óra
    A mai magyarországi drogfogyasztási statisztikák ijesztő képet festenek a hazai helyzetről. Az óra során a diákok hasznos információkat kapnak a függőség pszichológiájáról, a különböző drogokról és azoknak idegrendszerre gyakorolt hatásairól. Reméljük, így már az első alkalommal tudni és merni fognak nemet mondani a barátian felajánlott kapudrogokra. Óráinkon elsőbbséget élvez a diákok kérdéseinek megválaszolása, az érdekes, informatív beszélgetést követően pedig interaktív játékkal és kvízzel mélyítjük el a diákok tudását.

Amennyiben szeretne tőlünk előadást kérni, kérjük írjon egy e-mailt az orafelkeres.boe@gmail.com e-mail címre. Ezután felvesszük Önnel a kapcsolatot.

Bármilyen kérdés, kérés esetén forduljanak hozzánk bizalommal!

Tóth Dalma
Drog-,alkohol- és dohányzás prevenciós felelős
dadprev.boe@gmail.com