your-20198_640Kedves Érdeklődő!

Napjainkban a függőségek egyre fenyegetőbb problémát jelentenek, ahogyan az idősebb, úgy a fiatalabb korosztályok számára egyaránt. Szekciónk célja az általános és középiskolás korú diákok drog-, alkohol-és dohányzás prevenciós oktatása, interaktív és érthető formában.

A BOE minden tagja, így szekcióink előadói is a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karának hallgatói, elsőtől hatodik évfolyamig. Egyesületünk több éves múltra tekint vissza a prevenciós oktatásban, a különböző szekciók tagjai az órák tartásán kívül számos egészségnapon, rendezvényen vesznek részt.

Kezdő előadóink minden félévben egy szakmai és egy előadástechnikai képzésen vesznek részt, amely során mindhárom témából egy-egy tapasztalt szakember tart előadást a hallgatóknak. Ezzel biztosítjuk, hogy előadóink szakmai felkészültsége magas szintű és naprakész legyen, ugyanakkor át tudják adni mondanivalójukat a gyerekeknek is.

Az előadásaink célja, hogy a diákok pontosan megismerhessék a jelenlegi drog- és alkoholfogyasztási, dohányzási szokásokat Magyarországon, megérthessék, milyen okokból fordulnak különböző élvezeti szerekhez az emberek. Gondolkodásra szeretnénk késztetni őket, ezáltal egy hosszabb távú egészségtudatos szemléletmódot átadva nekik. Igyekszünk a lehető legérthetőbben elmagyarázni a különböző szerek hatásmechanizmusát, káros rövid és hosszú távú hatásait. Nem az alaptalan ijesztgetésük a célunk, hanem a figyelmük felhívása a valós veszélyekre. Ezenkívül hasznos gyakorlati tudnivalókkal látjuk el őket a függőségekkel kapcsolatban.
Szívesen válaszolunk a diákok kérdéseire az előadás alatt, illetve után.

Amennyiben szeretne tőlünk előadást kérni, kérjük írjon egy e-mailt az orafelkeres.boe@gmail.com e-mail címre. Ezután felvesszük Önnel a kapcsolatot.

Bármilyen kérdés, kérés esetén forduljanak hozzánk bizalommal!

Görömbei Blanka
Drog-,alkohol- és dohányzás prevenciós felelős
dadprev.boe@gmail.com