Anatómia, sejtbiológia, fejlődésbiológia – Tanácsterem, 8:30-11:30
-
8:30-8:45 Kovács István SE ÁOK VI.
A feszültségfüggő protoncsatorna (Hv1) fagocita oxidáztól független kifejeződése granulocita modellben -
8:45-9:00 Bukosza Éva Nóra SE ÁOK IV. – Petrovics András SE ÁOK III.
A kemotaktikus drug-targeting új ligandjának keresése – Met-enkephalin és származékai kemotaktikus hatásának vizsgálata Tetrahymena pyriformis és humán monocyta (Mono Mac 6) modell-sejteken -
9:00-9:15 Szabó Edit ELTE TTK V.
A kettes-típusú dejodáz enzim és a mikrotubulus-asszociált protein 1A interakciójának vizsgálata -
9:15-9:30 Juhász Imre Benedek PPKE ITK III. – Kovács Hajnal Anna SE ÁOK III.
A NADPH-oxidáz 4 (Nox4) lokalizációjának vizsgálata -
9:30-9:45 Dorogi Bence SE ÁOK IV. – Matlakovics Balázs SE ÁOK VI.
A szív ingerképző rendszerének vénás elvezetése és klinikai vonatkozásai -
9:45-10:15 Szünet
-
10:15-10:30 Grundtner Bálint SE ÁOK III. – Csikász András SE ÁOK III.
Aminosavak migrációra kifejtett hatásai és e ligandok fizikokémai jellege közötti összefüggések elemzése- Új, módosított kétkamrás kemotaxis assay kidolgozása kemotaktikus és kemokinetikus válaszok -
10:30-10:45 Dóra Dávid SE ÁOK IV.
Hemopoietikus őssejtek embryonális megjelenése -
10:45-11:00 Csikós Gergely Richard SE ÁOK V.
Hemopoietikus sejtek a bélidegrendszer (ENS) ganglionjaiban -
11:00-11:15 Péntek Adrienn ELTE TTK V.
Humán embrionális őssejtek szívizom irányú differenciációjának vizsgálata -
11:15-11:30 Pápai Zsolt SE ÁOK IV. – Kovács Sándor SE ÁOK VI.
Módszerek a máj ér- és epeútrendszerének post mortem 3D megjelenítésére – az epeútrendszer variációi, különös tekintettel a parciális májtranszplantációra
Szülészet, nőgyógyászat, urológia – Zöld előadóterem, 8:30-13:00
-
8:30-8:45 Radnai Diána SE ÁOK V.
24 órás vérnyomás-monitorozás prediktív értéke fehérköpeny hypertoniás terheseknél -
8:45-9:00 Péter Edina SE ÁOK VI. – MartonosiZoltán SE ÁOK V.
A claudinok expressziója a méhnyak premalignus elváltozásainak progressziója során -
9:00-9:15 Dobos Gábor SE ÁOK IV. – Balla Bettina Claudia SE ÁOK IV.
A fiatal magyar nők tájékozottsága a méhnyakrákról, szűréséről, HPV oltásról -
9:15-9:30 Szabó Ildikó SE ÁOK V. – Gönczi Gábor SE ÁOK V.
A hysterosalpingographyas (HSG) és hysteroscopos (HSC) vizsgálatok elemzése proximális tubaris occlusio eseteiben -
9:30-9:45 KecskemétiAndrás SE ÁOK V.
A nitrogén-monoxid-szintáz vizsgálata praeeclampsiás placentákban, az enzim szerepe az oxidatív stressz kialakulásában -
9:45-10:00 Prosszer Mária SE ÁOK VI.
Az FAAH enzim C385A-P129T génpolimorfizmusának hatása a petefészek és a méh méretére policisztás ovárium szindrómás betegekben és egészséges nőkben -
10:00-10:15 Szabó Ildikó SE ÁOK VI. – Grolmusz Vince SE ÁOK IV.
Genetikai módosító tényezők szerepe a PCOS-hoz társuló elhízás kialakulásában -
10:15-10:30 Dudnyikova Anna SE ÁOK VI.
Gestatiós diabeteses és kontroll terhesek szérum szelén koncentrációja és plazma glutation-peroxidáz aktivitása a terhesség második trimeszterében -
10:30-11:00 Szünet
-
11:00-11:15 Kovács Márton SE ÁOK V.
Háromdimenziós ultrahangvizsgálat szerepe az első trimeszterben -
11:15-11:30 Szakács Miklós SE ÁOK V.
IVF kezelések eredményessége az alkalmazott petefészek-stimulációs protokollok függvényében -
11:30-11:45 Mihalik Noémi SE ÁOK V.
Jelátviteli útvonalak aktivációjának változása praeeclampsiás és HELLP-szindrómás lepénymintákban -
11:45-12:00 Martonosi Zoltán SE ÁOK V. – Péter Edina SE ÁOK VI.
Korspecifikus HPV- fertőzöttség a magyar női populáció körében és ennek változása Isoprinosine terápia hatására -
12:00-12:15 Panajotu Alexisz SE ÁOK IV. – Hunyor Réka SE ÁOK VI.
Muszkarinos receptorok G fehérjék által közvetített jelátviteli útjai a húgyhólyag simaizomzatában -
12:15-12:30 Ledó Nóra SE ÁOK VI.
Rekombináns és vizeletből tisztított follikulus stimuláló hormon készítmények petesejt- és embrióminőségre kifejtett hatásainak összehasonlítása szervezeten kívüli megtermékenyítés kezelések során -
12:30-12:45 Hegyaljay Réka SE ÁOK V. – Paál Adrienn SE ÁOK V.
Szinkron előfordulású női nemi szervi daganatok -
12:45-13:00 Melcher Bálint Mihály SE ÁOK V.
Intraoperatív és korai posztoperatív szövődménylehetőségek női vizeletelfolyást gátló műtétek esetén
Gyermekgyógyászat II. – Barna előadóterem, 8:30-12:45
-
8:30-8:45 Papp Violetta SE ÁOK V. – Ullrich Anna SE ÁOK VI.
A cirkadián ritmus hatása a szénhidrát anyagcserére kövér gyermekekben -
8:45-9:00 Ullrich Anna SE ÁOK VI. – Papp Violetta SE ÁOK V.
A cirkadián ritmust befolyásoló Clock gén polimorfizmusai kövér gyermekekben -
9:00-9:15 Soós Nóra SE ÁOK IV. – Kovács Ágnes SE ÁOK IV.
A metabolikus szindróma gyakorisága a testtömeg függvényében gyermek- és serdülőkorban -
9:15-9:30 Merkl Dóra SE ÁOK V. – Vajsz Ádám SE ÁOK VI.
A metabolikus szindrómát jelző paraméterek gyakorisága gyermekek és serdülők körében -
9:30-9:45 Szabó Dolóresz Ildikó SE ÁOK V. – Kővári Éva Gabriella SE ÁOK V.
Crohn-beteg gyermekek infliximab terápiájának vizsgálata az aktivitási index (PCDAI) és életminőség (IMPACT-III) változásának tükrében -
9:45-10:00 Horváth Orsolya SE ÁOK III.
Elhízott gyermekek érfalrugalmasságának vizsgálata -
10:00-10:15 Ónody Anna SE ÁOK V.
Emelkedett hősokk fehérje 72 (HSP72) expresszió cöliákiás gyermekekben -
10:15-10:30 Sike Lili SE ÁOK VI.
GnRH analóg terápia eredményességének vizsgálata centrális pubertas praecoxban szenvedő gyermekekben -
10:30-11:00 Szünet
-
11:00-11:15 Farkas M. Kristóf SE ÁOK V. – Laki Zsuzsanna SE ÁOK VI.
Kardiovaszkuláris rizikófaktorok vizsgálata gyermekkori migrénben -
11:15-11:30 Ölbei Mária SE ÁOK V. – Lázár Adrienn SE ÁOK V.
Korábban familiaris hipercholesterinaemiával kezelt gyermekek illetve serdülők utánkövetéses vizsgálata -
11:30-11:45 Toldi Gergely SE ÁOK V. – Kollár Szonja SE ÁOK IV.
Koraszülöttek limfocita-aktivációjára ható tényezők vizsgálata -
11:45-12:00 Dégi Arianna Amália SE ÁOK V. – Göblyös Bozsáná SE ÁOK V.
Az érrendszer vizsgálata vesetranszplantált gyermekekben -
12:00-12.15 Hervayová Judit SE ÁOK V.
Onkohematológiai betegség miatt kezelt gyermekek pajzsmirigyműködése -
12.15-12:30 Balogh Ágnes SE ÁOK VI.
Posaconazol, illetve caspofungin alkalmazhatósága csökkent immunitású gyermekekben -
12:30-12:45 Kővári Éva Gabriella SE ÁOK V. – Szabó Dolóresz Ildikó SE ÁOK V.
Rövid távú csont-anyagcsere változások infliximab kezelést követően Crohn beteg gyermekekben
Farmakológia – TEREMVÁLTOZÁS!!! SZ6 terem, 8:30-12:00
-
8:30-8:45 Fendt András SE ÁOK V. – Horváth Alexandra SE ÁOK V.
A catecholamin (CA) és a szerotonin (5-HT) transzmitter rendszer szerepe amfetamin vegyületek lokomotoros viselkedésre kifejtett hatásaiban -
8:45-9:00 Barkai László SE ÁOK IV.
A dimerizáció funkcionális hatásainak vizsgálata az AT1-es angiotenzin receptor homodimerben -
9:00-9:15 Tóth József SE ÁOK V.
A foszfatidilinozitol 4,5-biszfoszfát hatása az AT1 receptor internalizációjára emlős sejtben -
9:15-9:30 Deák András Tamás SE ÁOK V.
Az inozitol-1,4,5-triszfoszfát hatásásnak vizsgálata a kapacitatív kalciumbeáramlásra emlős sejtben -
9:30-9:45 Décsei Orsolya SE ÁOK V. – Dabi Ágnes SE ÁOK V.
Az α2-adrenoceptor szubtípusok szerepének vizsgálata a gyomormotilitás és gyomorvédelem szabályozásában egérben -
9:45-10:00 Horváth Alexandra SE ÁOK V. – Fendt András SE ÁOK V.
D1/D2 dopamin (DA) receptorok szerepe a nigrostriatalis DA szenzitizáció kialakulásában -
10:00-10:30 Szünet
-
10:30-10:45 Szentirmay Apolka SE ÁOK VI. – Molnár Péter SE ÁOK IV.
Spinális kölcsönhatás µ és δ opioid receptorok között naiv és morfin-toleráns patkányokban -
10:45-11:00 Polgár Lívia SE ÁOK V.
Deprenyl és származékai – MAO-B gátlástól független – sejtbiológiai hatásának tanulmányozása -
11:00-11:15 Pénzváltó Zsófia ELTE TTK V. – Mihály Zsuzsanna SE ÁOK IV.
Doxorubicin intracelluláris lokalizációja és a kemorezisztencia közötti összefüggés vizsgálata sejtvonalakban -
11:15-11:30 Mátyás Csaba SE ÁOK IV. – Kőhidai Zsófia ELTE TTK IV.
Kemotaktikus drug targeting – Multiplex sejtélettani reakciósort (adhézió-kemotaxis-proliferáció-gátlás) előidéző oligotuftsin bázisú konjugátumok vizsgálata -
11:30-11:45 Epresi Nóra SE ÁOK IV.
Nátriumcsatorna gátló vegyületek szerkezet-hatás összefüggései -
11:45-12:00 Mihály Zsuzsanna SE ÁOK IV. Pénzváltó Zsófia ELTE TTK V.
PSMB7 gén, mint lehetséges új biomarker az emlőrák terápiában
Idegtudományok, SZ5 terem, 8:30-11:15
-
8:30-8:45 Gáti Georgina SE ÁOK V.
Az extracelluláris mátrix plasztikus változásai csirke látórendszerében -
8:45-9:00 Reinhoffer Viktória SE ÁOK V. – Sándor Réka SE ÁOK IV.
A cannabinoid rendszer szerepe a hypophysis elülső lebenyének hormonelválasztásában -
9:00-9:15 Guóth Gábor SE ÁOK IV.
A cerebrális perfúzió válaszkészségének változásai újszülöttkori hipoxiás-iszkémiás enkefalopátiában -
9:15-9:30 Csekő Anna Judit SE ÁOK VI. – Pusztai Linda SE ÁOK V.
A hipotermiás kezelés által indukált izomremegésből származó enkefalográfiás zaj spektrális jellemzése újszülöttben -
9:30-9:45 Domonkos Andor SE ÁOK IV.
A nucleus raphe medianus VGLUT3-tartalmú neuronjainak tüzelési mintázata és kapcsoltsága a hippocampus aktivitásához -
9:45-10:15 Szünet
-
10:15-10:30 Tihanyi Benedek SE ÁOK II.
Az alvás alatti lassú hullámok terjedése humán cortexen információelméleti megközelítésben -
10:30-10:45 Bindics Kinga SE ÁOK V.
Bergmann-glia regeneráció immunohisztokémiai stádiumainak követése kisagyi szúrt sérülés hatására -
10:45-11:00 Szadai Zoltán SE ÁOK IV.
Dendritikus integráció vizsgálata hippokampális CA1 interneuronokon -
11:00-11:15 Szőnyi András SE ÁOK III. – Cserép Csaba SE ÁOK VI.
Szinaptikus nitrogén monoxid szabályozás a fejlődő hippokampuszban
Díjátadó ünnepség, Zöld előadóterem, 16:30-tól